Betöltés...
Állásajánlat megosztása

hitelkockázat elemzési szakértő

Dátum : 2021.02.05.

Hely: Budapest, PE, HU, 1131

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Hitelkockázat elemzési szakértő

Az OTP Bank

munkakör betöltéséhez munkatársat keres

Feladatok:

  • IFRS9 standard alapján számított értékvesztést és céltartalékot érintő elemzési és modellezési feladatok
  • Részvétel az OTP Csoport IFRS9 értékvesztés kalkulációs módszertanának fejlesztésében
  • Az IFRS9 kockázati paraméterek (PD / LGD / CCF) becslése
  • Felsővezetői döntéshozatal aktív támogatása értékvesztés témakörben, stratégiai döntések előkészítése, hatásvizsgálatok készítése
  • Kapcsolattartás az érintett társterületekkel, a leánybankok értékvesztésért felelős területeivel
  • Értékvesztés számítást érintő projektekben való részvétel

Elvárások:

  • Felsőfokú pénzügyi / gazdasági / matematikai végzettség
  • Kockázatkezelésen szerzett tapasztalat
  • Magas szintű elemzői készség, statisztikai-matematikai ismeretek
  • Excel magas fokú ismerete, jártasság adatbázis kezelő programozásban (kiemelten SAS / SQL)
  • Tárgyalóképes angolnyelv-tudás
  • Önállóság, proaktivitás
  • Megbízható, pontos munkavégzés
  • Logikus gondolkodás, rendszerszemlélet
  • Jó kommunikációs készség

 Előny:

  • Modellezési módszertanok ismerete

Amit kínálunk:

  • kreatív feladatok
  • versenyképes kompenzációs és cafeteria rendszer
  • személyre szabott fejlesztési lehetőségek
  • dinamikus, eredményorientált, a folyamatos fejlődést támogató munkahelyi környezet