Vállalati portfólió monitoring szenior szakértő

Dátum:  2024. ápr. 14.

Az OTP Csoport Kelet-Közép-Európa meghatározó bankcsoportja. Tizenegy országban, több mint 19 millió ügyfelet szolgálunk ki modern eszközökkel, a pénzügyi termékek széles palettájával. Európában is egyedülálló sikereinket a régióban található központunknak és 70 éves múltunknak köszönthetjük: jól értjük ügyfeleink igényeit, nyitottak vagyunk az innovációra, fejlődésünket a kiszámítható, stabil működés határozza meg. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerekben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben. Bankunk kockázatkezelési területe munkatársat keres az alábbi pozíció betöltésére:

Amiről szól a munkakör:

A Kockázatkezelési Divízión belül a Vállalati Hitelmonitoring Osztály tagjaként keressük leendő kollegánkat csapatunkba vállalati portfólió monitoring feladatokat támogató szenior kockázati szakértőt.

Tevékenységed révén közvetlenül támogatod a Bank nyereséges működését, és a vállalati hitelportfólió minőségi fenntartását, biztosítását.

Főbb felelősségi körök:

  • Vállalati hitelportfólió monitoring eredményének tartalmi, szakmai értelmezése és bemutatása, a kockázatos portfoliók meghatározása, szegmentációja. A portfolió forward-looking és macro-based tesztelése.
  • Hitelkockázati limitek felállításában, validálásában, visszamérésben és konzekvenciamenedzsmentben részvétel.
  • Szükséges eszkalációs folyamatok elindítása és a korrektív akciók indítása, ezek végrehajtásának kontrollja.
  • Elsődleges és másodlagos kockázati kontrolok és kapcsolódó támogató riportok kialakítása, implementálása, üzemeltetése
  • Kockázati kontrollok, folyamatok kiértékelése, és a portfolió javítását célzó akciótervek megfogalmazása
  • Felügyelet és management részére prezentációk, vezetői összefoglalók készítése magyar és angol nyelven
  • Ad-Hoc elemzői feladatok és kockázatkezelési IT megoldások bevezetését célzó projektekben való részvételi lehetőség

Csatlakozz a csapathoz, ha...

  • Pénzügyi, közgazdasági, gazdaságinformatikus területen szerzett felsőfokú végzettséggel rendelkezel
  • Vállalati kockázatkezelési és/vagy portfólió szintű elemzési területen szereztél minimum 5 éves szakmai tapasztalatot
  • SQL / SAS programozási ismereted, adatbázis kezelésben vagy építésben vagy elemzési és riport készítésben gyakorlatod van
  • Microsoft Excel, Power BI, SharePoint, PowerPoint, ThinkCell programokat magas szinten ismered és használod
  • Magas szintű elemzési képesség (összetett riportok, adattáblák értelmezése) és analitikus gondolkodás, rendszerszemlélet jellemez
  • Erős angol kommunikációs nyelvtudás szóban és írásban egyaránt

Előnyt jelent:

  • Statisztikai elemző, adatbázis-kezelő szoftverek ismerete (Python, R, SAS Enterprise Miner/Guide, SQL)

Amit nyújtunk:

  • Egyedülálló lehetőség a magyar bankszektorban
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális, nemzetközi munkakörnyezetben
  • Változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok
  • Versenyképes fizetés és juttatási csomag
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör
  • Hibrid munkavégzés

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.