Vállalati követelés behajtási szakértő - Corporate work-out expert

Dátum:  2024. szept. 1.

Vállalati követelés behajtási szakértő – Corporate work-out expert

Bővülés miatt keressük leendő kollégánkat támogató és jó hangulatú csapatunkba, melyben változatos kihívásokkal találkozhatsz, ahol megtalálod az egyedi szakmai kihívásokat, s mindezek mellett csapatjátékosként is részt vehetsz a behajtási folyamatok fejlesztésében.

Feladatok:

  • Stage 3-s minősítésű ügyfelek restrukturálással kapcsolatos feladatainak ellátása, társaságok gazdálkodási adatainak, üzleti tervek értékelése, elemzése. Hitelezési struktúra áttekintése, javaslattétel a hitelezési struktúra átalakítására, restrukturálással kapcsolatos szerződéskötési feladatok ellátása, valamint a restrukturálással érintett társaságok működésének szoros kontrollja
  • Speciálisan kezelt ügyletekkel kapcsolatos feladatok ellátása: a behajtási stratégiában meghatározott intézkedések végrehajtása, kapcsolattartás az ügyfelekkel, adósságrendezési megállapodások előkészítése, fedezetek érvényesítése, követelésértékesítés, a behajtás felügyelete, koordináció és kapcsolattartás a behajtásban közreműködő szervekkel, szervezetekkel
  • A work out szakterület által kezelt ügyfelekkel kapcsolatos előterjesztések, döntés-előkészítő anyagok elkészítése, javaslatok kidolgozása további intézkedések megtételére
  • A határozatok végrehajtásának nyomon követése, a döntéshozók rendszeres tájékoztatása
  • A behajtási tapasztalatok visszacsatolása a hitelezés, valamint az üzletágak felé

Elvárások:

  • Felsőfokú szakirányú pénzügyi, gazdasági vagy jogi végzettség
  • Vállalati hitelezés folyamatának ismerete
  • Felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (MsOffice)
  • Legalább 1-3 év hasonló területen szerzett szakmai tapasztalat

A pozíció betöltésével kapcsolatban előnyt jelent:

  • Jogi / közgazdasági ismeretek
  • Üzletfejlesztési tapasztalatok
  • Kommunikációs angol nyelvtudás

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag
  • Hibrid munkavégzés
  • Folyamatos szakmai fejlődés: Risk Akadémián belül workshopokon, tréningeken való részvételi lehetőség

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.