Vállalati egyedi hitelezési tanácsadó (Budapest)

Dátum:  2024. ápr. 20.
Hely:

Budapest, HU, 1052

Az OTP Bankcsoport központi Faktoring Főosztályának bővülő Hitelezési csapatába keresünk munkatársat, aki részese lehet a hazai gazdasági élet meghatározó szerepelőinek finanszírozásában.
Egy lehetőség, hogy megismerd a Közép és Kelet-Európában meghatározó bankcsoport anyabankjának központi területét és Te is részese legyél a piaci trendek alakításának.
Dinamikus hitelezési csapatunkban keresünk munkatársat, egyedi, komplex készlet-vevő hitelezési tanácsadói feladatok ellátására.

Feladatok:
- A meglévő portfólióban tartozó vállalati ügyletek, elsősorban készlet/ vevő fedezetű hitelek menedzselésével kapcsolatos feladatokban való közreműködés, a finanszírozási struktúra kialakításában való aktív részvétel, a speciális ügyletfinanszírozáshoz kapcsolódó értékesítésben és termékfejlesztésében való részvétel;
- Vállalati ügyfelekkel foglalkozó társterületi és hálózati kollégák szakmai támogatása;
- Ügyféltárgyalásokon való aktív részvétel;
- Előterjesztési folyamatok menedzselése, előterjesztések megírása, az ügyletek finanszírozási konstrukciójára vonatkozó javaslattétele, kockázatok felmérése, jóváhagyási folyamatban az ügyletek képviselete;
- Döntéseket követő szerződéses dokumentáció véglegesítése a Bank egyéb területeinek bevonásával (jellemzően üzleti, jogi, hitelellenőrzés).

Akit keresünk:

- Felsőfokú gazdasági vagy pénzügyi iskolai végzettség;
- Minimum 5 éves vállalatfinanszírozás területen szerzett tapasztalat;
- Jó kapcsolatteremtő, kommunikációs és problémamegoldó képesség;
- Terhelhetőség, strukturált gondolkodás;
- Önálló munkavégzés;
- Társalgási szintű angol nyelvismeret;
- Precizitás, pontosság, megbízhatóság;
- Word, Excel, Power Point magas szintű felhasználói ismerete.

Előny:
- KKV és Nagyvállalati szegmensben szerzett finanszírozási tapasztalat

Amit kínálunk:
- Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
- Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
- Versenyképes bérezés és juttatási csomag
- Folyamatosan fejlődő és innovatív munkakör
- Dinamikusan fejlődő, bővülő csapatban való részvétel.
- Hibrid munkavégzés – lehetőség otthoni munkavégzésre

Munkavégzés helye: Budapest, V. Deák Ferenc utca 7-9.