Vállalati hitelkockázat-monitoring menedzser 1

Dátum:  2024. ápr. 14.

Az OTP Csoport Kelet-Közép-Európa meghatározó bankcsoportja. Tizenkét országban, több mint 19 millió ügyfelet szolgálunk ki modern eszközökkel, a pénzügyi termékek széles palettájával. Európában is egyedülálló sikereinket a régióban található központunknak és több, mint 70 éves múltunknak köszönthetjük: jól értjük ügyfeleink igényeit, nyitottak vagyunk az innovációra, fejlődésünket a kiszámítható, stabil működés határozza meg. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerekben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben. Bankunk kockázatkezelési területe munkatársat keres az alábbi pozíció betöltésére:

Vállalati Hitelmonitoring szakértő

Amiről szól a munkakör:

A Kockázatkezelési Divízión belül a Vállalati Hitelmonitoring Osztály tagjaként ellátod a Rád bízott közép- és nagyvállalati hitelportfolió teljes körű monitoring felügyletét, felelős leszel a megnövekedett hitelezési kockázatú ügyfelek esetén a fennálló kockázatok értékeléséért és annak felügyeleti elvárások, IFRS9 standard alapján történő kockázati besorolásáért (watchList/stage/forborne). Ennek keretében ellenőrződ, visszaméred a kockázatok csökkentésére meghatározott feladatok végrehajtását és megvalósulását.

Ezen munka alapját képezi az Early Warning System (EWS) tevékenység és watchlist/stagelési/forborne triggerek működési kereteinek definiálása, továbbfejlesztése, döntéshozatal a watchlist és a nemteljesítés (NPL, default) minősítésről.

Tevékenységed révén közvetlenül támogatod a Bank fenntarthatóan nyereséges működését, minimalizálva az ügyfélkockázatokból eredő potenciális veszteségeket. Napi kapcsolatot tartasz a társterületekkel, készítesz és képviseled régiós portfolió riportokat, esettanulmányokat, prezentációkat és nem utolsó sorban felső vezetői összefoglalókat magyar és angol nyelven.

Csatlakozz a csapathoz, ha...

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag
  • Folyamatosan fejlődő és innovatív munkakör
  • Hibrid munkavégzés – lehetőség otthoni munkavégzésre

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.