Vállalati üzleti elemzési tanácsadót (adat)

Dátum:  2024. ápr. 19.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

OTP Bank
Corporate Banking Igazgatóság Értékesítés támogatási és Üzletfejlesztési Főosztálya
keres

Feladatok:
•    Adatmenedzsment - Vállalati ügyféljövedelmezőség-mérési folyamat gazdájaként az adattárház szakterülettel együttműködésben részt vesz a jövedelmezőségi adatok előállításában, előkészíti a szükséges input adatokat, IT rendszerek felé specifikálja az esetleges fejlesztési igényeket, adatminőséggel kapcsolatban felmerült kérdéseket kivizsgálja.
•    Adatbányászat - A menedzsment részére készülő kontrolling elemzésekhez leválogatásokat, adattáblákat készít (pl. betéti állományok változása, szabályozói vagy árazási intézkedések hatása, hálózati létszámmodell bemenő adatai).
•    Adatvizualizáció - Power BI dashboardokat és értékesítési riportokat készít.
•    Adatmodellezés - Részt vesz aktív ügyfél, churn és egyéb előrejelző modellek fejlesztésében.
•    Riporting - a Vállalati Értékesítési hálózat, a Társterületek és a központi szakterületek részére rendszeresen analitikákat, riportokat készít (pl. ügyféljövedelmezőség, hitel analitikák).

Elvárások:
•    Felsőfokú végzettség
•    Pénzügyi és statisztikai ismeretek
•    3-5 év adatelemzési szakmai tapasztalat, lehetőség szerint banknál, biztosítónál, nagyvállalatnál
•    Összetett relációs adatbázis lekérdezések készítésében szerzett tapasztalat (pl. SQL, Base Sas)
•    Alapvető vállalati pénzügyi és számviteli ismeretek
•    Microsoft Excel és PowerPoint szoftverek haladó szintű ismerete;
•    Középfokú angol nyelvtudás
•    PowerBI dashboard-ok készítésében szerzett tapasztalat

Előny:
•    SAS Enterprise Guide ismerete
•    Prediktív modellek készítésében szerzett tapasztalat
•    Python / „R” / DAX script nyelv ismerete
•    Egyéb adatvizualizációs eszközök ismerete
•    Kontrolling vagy CRM területen szerzett tapasztalat

Amit kínálunk:

  • Versenyképes jövedelem
  • Széleskörű juttatási csomag
  • Bankcsoport szintű, közép-európia tevékenységi horizont
  • Kiemelt ügyfélkapcsolatokban való részvétel
  • Összetartó csapat és jó munkakörülmények
  • Széles rálátás a Bankcsoport tevékenységére és pénzügyi teljesítményére.

Munkavégzés helye: Budapest XIII. kerület, Babér utca