Betöltés...

Állásajánlat megosztása

Befektetési szolgáltatási senior tanácsadó

Dátum : 2022.01.12.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Az OTP Bankcsoport Global Markets Igazgatósága felelős csoportszinten a tőkepiaci és befektetési szolgáltatási tevékenységért, beleértve: Markets (treasury), privát banki, brokerage, tőkepiaci kibocsátási, letétkezelési, banki és egyéb pénzügyi intézményekkel történő kapcsolattartásért, eszköz elemzési és advisory tevekénységért. A befektetési szolgáltatási tevékenységért felelős területen nyitott pozíció betöltésére keresünk munkatársat, aki szeret nemzetközi környezetben, komplex, változatos feladatok megoldásában részt venni.

Feladatok:

  • Befektetési szolgáltatási tevékenység szempontjából releváns szabályozások nyomon követése és folyamatokba való beépítése (ideértve különösen MiFID, EMIR, SFDR);
  • Kapcsolódó belső és külső szabályozási feladatok ellátása, illetve koordinációja (ügyvitelek, szabályozó dokumentumok);
  • Részvétel a befektetési szolgáltatási termékek és folyamatok által érintett IT rendszerek üzleti specifikációjának meghatározásában;
  • Befektetési szolgáltatási tevékenységre vonatkozó hatósági megkeresések megválaszolásában, illetve belső és külső vizsgálatok támogatásában való részvétel;
  • Bankcsoportba tartozó leányok felé csoportszintű, befektetési szolgáltatási, megfelelési minimum standardok meghatározása;
  • Ellátja a befektetési szolgáltatásokat érintő, csoportszintű törvényi megfelelést célzó projektek üzleti irányítását;
  • Befektetési tanácsadási struktúra és kapcsolódó folyamatok kapcsán egységes logika kialakítása, figyelembe véve a leánybanki helyi sajátosságokat. Ezen belül meghatározza az egyes befektetési tanácsadást támogató anyagok struktúráját, valamint hálózat felé kommunikálásának gyakoriságát;

  • ​​​​​​Meghatározza a csoportszintű privátbanki és befektetési banki stratégiát, üzletági működési modellt, ideértve a privátbanki létszám modellt érintő irányelveket, kiszolgálási modelleket/stratégiát;
  • Csoportszinten határozza meg az érvényes befektetési szolgáltatási és privátbanki ösztönző rendszer struktúráját;
  • Befektetési szolgáltatásra vonatkozó stratégia csoport szinten történő megfogalmazása, helyi stratégiai elképzelések véleményezése, összehangolása a csoportszintű stratégiával;
  • Ellátja a csoportszintű befektetési szolgáltatási tevékenységet érintő IT projektek, nagyobb beszerzések üzleti támogatását (business case készítése, üzleti elvárások definiálása stb.);
  • Befektetési szolgáltatási tevékenység termékpalettájának standardizálása és csoportszintre emelése, leánybanki termékfejlesztés véleményezése, jóváhagyása.

Elvárások:

  • Min. 5 éves releváns munkatapasztalat;
  • MiFID és egyéb befektetési szolgáltatásokat érintő szabályozások alapos ismerete;
  • Befektetési termékek alapos ismerete;
  • Aktív angol szakmai középfokú nyelvtudás

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag
  • Szakmai fejlődési lehetőség

Munkavégzés helye: Budapest, XIII. Babér utca