Tesztautomatizáló szakértő

Dátum:  2024. ápr. 10.

Az OTP Bank Magyarországon a hitelintézetek közül elsőként bevezette az agilis szervezeti modellt, amelyben Tribe-ok, Squad-ok és Chapter-ek váltották le a korábbi igazgatóságokat, a rövidebb fejlesztési idő és nagyobb munkavállalói elégedettség elérése érdekében.

Az agilis munkamódszer negyedéves időszakokban gondolkozik, minden egyes squad (csapat) munkája nagyon alaposan meg van tervezve, így gyakorlatilag a kéthetes sprintekben van meg az önállósága a dolgozóknak. Az agilis szervezetben sokkal nagyobb jelentősége van a csapatmunkának, mint az eddigiekben. Nagyon erős kollaborációra van szükség és transzparens működésre. Az új agilis működésben automatizált tesztelési szakértők is tagjai a squad-oknak.

Ha Te olyan bankban szeretnél dolgozni, ahol a fentiek számodra fontosak, akkor gyere és csatlakozz csapatunkhoz!

Feladatok:

  • Automatizálási megoldások fejlesztése és futtatása,
  • Hibamenedzsment és teszt eredmények validálása,
  • Teszt forgatókönyvek összeállítása,
  • Együttműködés fejlesztőkkel, termékgazdákkal, szupporttal,
  • Teszteléshez szükséges tesztadatok előállítása, kommunikáció a társterületekkel,
  • Szoros együttműködés a csapat tagjaival (fejlesztőkkel, üzleti oldallal, termékfelelőssel).

Elvárások:

  • Minimum 1-3 év releváns szakmai tapasztalat,
  • Automatizált tesztelésben szerzett legalább 1 éves tapasztalat,
  • Hatékony problémamegoldó képesség,
  • Az E2E, regressziós és funkcionális tesztelés módszertanának ismerete,
  • Stabil programozási alapok és legalább egy programnyelv haladó szintű ismerete
  • Magabiztosan használsz számos tesztelési eszközt, például: Selenium, JUnit, Robot Framework, Postman, SoapUI…
  • Tervezési és dokumentálási készség,
  • Rendszerszemléletet, proaktivitást, precizitás,
  • Aktív angol nyelvismeret.

Előnyt jelent:

  • ISTQB CTFL,
  • Agilis működésben szerzett tapasztalat,
  • Hasonló IT területén szerzett releváns szakmai tapasztalat (bank, biztosító),
  • CI eszközök ismeret (pl. Jenkins),
  • webes technológiák ismerete: HTTP, REST, SOAP, HTML, Javascript, XML, JSONó,
  • JAVA tapasztalat.

Amit kínálunk:

  • Professzionális munkakörnyezet
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok
  • Fiatalos, támogató csapat és jó hangulatú, színvonalas munkakörnyezet
  • Stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér
  • Támogató, segítő munkahelyi légkör

Munkavégzés helye: Budapest XIII. kerület