Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Tőkeszámítási szakértő

Dátum : 2020.10.02.

Hely: Budapest, PE, HU, 1051

A Tőkeszámítási, Helyreállítási és Hitelportfólió Elemzési Főosztály lelkes, jó problémamegoldó attitűddel rendelkező pályakezdő munkatársat keres.

A főosztály profilja: A feladatai közé tartozik a 12 országra kiterjedő Bankcsoport átfogó tőkemenedzsmentje, beleértve a belső tőkemegfelelés értékelési folyamat (ICAAP) keretében a főbb releváns kockázatok (hitelkockázat, stratégiai kockázat, ingatlankockázat stb.) elemzése, a bank tőkemegfelelésére irányuló stressz tesztek koordinálása. A főosztály felelős emellett a Bankcsoport értékvesztés képzési módszertanának kialakításáért, behajtás controlling rendszerének működtetéséért, Helyreállítási és Reorganizációs tervének fejlesztéséért, valamint hitelezési kockázatokkal kapcsolatos rendszeres és ad-hoc vezetői döntéstámogató elemzések készítéséért is.

Feladatok

  • Részvétel az OTP Csoport tőkeszámítási folyamataiban
  • A Bankcsoport tőketervezési folyamatában való részvétel
  • A hitelkockázati tőkekövetelmény számításhoz kapcsolódó adatbázisok fejlesztése/kezelése
  • Adatbányászat: menedzsment riportok és egyéb ad hoc elemzések készítése, illetve azok adatigényeinek biztosítása
  • Leánybanki tőkehelyzetet érintő javaslatok készítése
  • Kapcsolattartás az anyabanki, illetve leánybanki társterületekkel
  • A szakterületet érintő projektekben történő részvétel

Amit keresünk

  • Felsőfokú egyetemi végzettséggel rendelkezik
  • Magas szintű angol nyelvismerettel rendelkezik (szóban és írásban)
  • Magas szinten ismeri és használja az MS Office rendszereket (Excel, Word, PowerPoint)
  • Adatbáziskezelésben való jártasság/érdeklődés (SQL)
  • Pontos, precíz, képes önálló munkavégzésre
  • Analitikus, elemző gondolkodás jellemzi
  • Jó problémamegoldó képesség jellemzi
  • Nyitott a fejlődésre
  • Pályakezdők jelentkezését is várjuk
Amit előnynek tartunk
  • Bankok tőkeszabályozásának ismerete
  • Banki tapasztalat
  • Adatbányászatban, adatbáziskezelésben szerzett tapasztalat

Amit kínálunk

  • Az OTP Csoport az egyetlen hazai központú nemzetközi bankcsoport, így csapatunk tagjaként lehetőséged nyílik egyedülálló szakmai tapasztalatot szerezni a tőkemenedzsment területén.
  • Hosszútávon számítunk munkatársainkra, nagy hangsúlyt fektetünk karrierjük, szakmai fejlődésük támogatására
  • Versenyképes kompenzációs csomag
  • Fiatal, innovatív csapat