Tőkeszámítási szakértő

Dátum : 2022.12.03.

Hely: Budapest, BU, HU, 1151

Az osztály profilja: Az Osztály lelkes, problémamegoldó attitűddel rendelkező csapattagot keres a Bankcsoport belső tőkemegfelelés értékelési folyamatával (ICAAP) foglalkozó csapatába.
A hazai bankszektorban egyedülálló módon nálunk 11 leánybank és több, mint 25 ezer milliárd forintnyi eszközoldal dimenzióin keresztül ismerheted meg a bankok belső tőkemegfelelési értékelését. Csapatunk felel a Bankcsoport belső tőkemegfelelés értékelési folyamatának (ICAAP) menedzseléséért, az egyes kockázatok (hitelkockázat, stratégiai kockázat, ingatlankockázat stb.) belső tőkemegfelelési modelljeinek fejlesztéséért, üzemeltetéséért és a kapott eredmények elemzéséért. Ezeken túl a csapat részt vesz a Bank tőkemegfelelésére és stratégiájára irányuló stressz tesztelésében, valamint a Bankcsoport értékvesztés képzési módszertanának kialakításában.

Amit kínálunk:

•    Az OTP Csoport az egyetlen hazai központú nemzetközi bankcsoport, így csapatunk tagjaként lehetőséged nyílik egyedülálló szakmai tapasztalatot szerezni a belső tőkekövetelmény kalkuláció területén.
•    Hosszútávon számítunk munkatársainkra, nagy hangsúlyt fektetünk karrierjük, szakmai fejlődésük támogatására
•    Versenyképes kompenzációs csomag
•    Fiatal, innovatív csapat

Feladatok:

•    Részvétel az OTP Csoport belső tőkeszámítási folyamataiban
•    Belső tőkekövetelmény számítási modellek felülvizsgálata, rendszeres üzemeltetése és az eredményeinek elemzése
•    Adatbányászat: menedzsment riportok és egyéb ad hoc elemzések készítése, illetve azok adatigényeinek biztosítása
•    Kapcsolattartás az anyabanki, illetve leánybanki társterületekkel
•    A szakterületet érintő projektekben történő részvétel

Akit keresünk:

•    Felsőfokú egyetemi gazdasági/természettudományi végzettséggel rendelkezik
•    Magas szintű angol nyelvismerettel rendelkezik (szóban és írásban)
•    Magas szinten ismeri és használja az MS Office rendszereket (Excel, Word, PowerPoint)
•    Pontos, precíz, képes önálló munkavégzésre
•    Jó analitikus készség, alapszintű statisztika ismeretekkel rendelkezik
•    Jó problémamegoldó képesség jellemzi
•    Jó kommunikáció képességgel rendelkezik
•    Nyitott a fejlődésre
•    Pályakezdők jelentkezését is várjuk

Amit előnynek tartunk:

•    Bankok tőkeszabályozásának ismerete
•    Banki tapasztalat
•    Adatbányászatban, Adatbáziskezelésben való jártasság/érdeklődés (SQL)
•    Egyéb statisztikai programok ismerete (R, SPSS, Python)