Állásajánlat megosztása

Tőkeszámítási szakértő

Dátum : 2022.05.01.

Hely: Budapest, BU, HU, 1151

Az osztály profilja: A feladatai közé tartozik a Bankcsoport belső tőkemegfelelés értékelési folyamatának (ICAAP) menedzselése, az egyes kockázatok (hitelkockázat, stratégiai kockázat, ingatlankockázat stb.) belső tőkemegfelelési modelljeinek fejlesztése, üzemeltetése és a kapott eredmények elemzése. Ezentúl részt vesz a Bank tőkemegfelelésére és stratégiájára irányuló stressz tesztelésében, valamint a Bankcsoport értékvesztés képzési módszertanának kialakításában.
A Tőkeszámítási, Helyreállítási és Hitelportfólió Elemzési Főosztály lelkes, jó problémamegoldó attitűddel rendelkező munkatársat keres.

Amit kínálunk:

•    Az OTP Csoport az egyetlen hazai központú nemzetközi bankcsoport, így csapatunk tagjaként lehetőséged nyílik egyedülálló szakmai tapasztalatot szerezni a belső tőkekövetelmény kalkuláció területén.
•    Hosszútávon számítunk munkatársainkra, nagy hangsúlyt fektetünk karrierjük, szakmai fejlődésük támogatására
•    Versenyképes kompenzációs csomag
•    Fiatal, innovatív csapat

Feladatok:

•    Részvétel az OTP Csoport belső tőkeszámítási folyamataiban
•    Rendszeres kapcsolattartás és egyeztetés a külföldi leánybankok társterületeivel
•    A külföldi leánybankok belső tőkemegfelési folyamatainak folyamatos monitoringja
•    Menedzsment riportok és egyéb ad hoc elemzések készítése
•    Kapcsolattartás az anyabanki társterületekkel
•    A szakterületet érintő projektekben történő részvétel

Akit keresünk:

•    Felsőfokú egyetemi gazdasági végzettséggel rendelkezik
•    Magas szintű angol nyelvismerettel rendelkezik (szóban és írásban)
•    Magas szinten ismeri és használja az MS Office rendszereket (Excel, Word, PowerPoint)
•    Pontos, precíz, képes önálló munkavégzésre
•    Jó analitikus készség, alapszintű statisztika ismeretekkel rendelkezik
•    Jó problémamegoldó képesség jellemzi
•    Jó kommunikáció képességgel rendelkezik
•    Nyitott a fejlődésre
•    Pályakezdők jelentkezését is várjuk

Amit előnynek tartunk:

•    Bankok tőkeszabályozásának ismerete
•    Banki tapasztalat