Tőkepiaci folyamatfejlesztési tanácsadó

Dátum:  2024. ápr. 23.
Hely:

Budapest, HU, 1051

Az OTP Bank Nyrt. Eszköz-Forrás Menedzsment Igazgatósága keresi új munkatársát,

Üzleti elemző / Folyamatfejlesztési tanácsadó

pozícióba.

Olyan érdeklődők jelentkezését várjuk, akik treasury termékismerettel és olyan backoffice területen szerzett tapasztalattal rendelkeznek, melynek köszönhetően képesek felismerni az üzleti igények magas szintű kiszolgálását elősegítő folyamatokban rejlő fejlesztési potenciált.

Feladatok:

•    Az üzleti igények felmérését, megértését követően az érintett rendszerekkel kapcsolatos fejlesztési feladatok specifikálása valamint a rendszerek paraméterezése, karbantartása.
•    Az üzleti igények közvetítése a fejlesztő csapatok felé, folyamatos belső kapcsolattartás.
•    A szakmai és rendszerbeli folyamatok, módszertanok, szabályozások kialakításának támogatása, véleményezési feladatok ellátása, önálló szakértői véleményalkotás.
•    Szakterületek illetve bankcsoporttagok napi operatív munkavégzésének támogatása.
•    A szakterületekkel illetve bankcsoporttagokkal való - az operatív feladatok megoldásán túlmutató - szakértői szintű együttműködés:
•    kommunikáció, a szakterületekkel és/vagy bankcsoporttagokkal a követendő irányelvek megfogalmazásában és kialakításában, - igény esetén - szakmai tanácsadás valamint az egyes feladatok kapcsán szakértői szintű szakmai és megrendelői kommunikáció a szállítókkal, partnerekkel,
•    banki megoldásokon túlmutatóan a leányvállalati szakterületi folyamatok és rendszerek kapcsán történő irányelvek és best practicek gyakorlatba ültetése során tanácsadás, problémamenedzselés és támogatás-nyújtás.
•    Szakterület képviselete banki projektekben.

Elvárások:

•    min. 3-5 év treasury termékekben és háttérművelti operációkban szerzett tapasztalat
•    üzleti specifikáció írásában szerzett tapasztalat
•    tesztelésben szerzett tapasztalat
•    dokumentáció készítésében szerzett tapasztalat
•    kitűnő problémamegoldó képesség és eredményorientáció,
•    ügyfélközpontú-, folyamatalapú- és logikus gondolkodás,
•    kreativitás, jó szervezési készség és nyitottság az önfejlesztésre, tudásátadásra,
•    együttműködési készség, csapatszellem
•    angol nyelv középfokú ismerete (szóban és írásban)

Előnyt jelent:

•    Calypso, Kondor, Swift, Jira, Spira rendszerek ismerete
•    Excel makró illetve SQL lekérdezések írásában szerzett ismeretek
•    Teszteszköz-használatában szerzett tapasztalat

Amit kínálunk:

•    izgalmas, kihívást és szakmai fejlődési lehetőséget jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek,
•    támogató vezetői hozzáállás,
•    a feladathoz igazodó: egyéni- vagy csapatmunka,
•    rugalmas otthoni munkavégzési lehetőség,
•    versenyképes juttatási csomag.

Munkavégzés helye: 1051 Budapest, Nádor u. 21.