Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Tőkepiaci Kibocsátási Szenior Munkatárs

Dátum : 2021.03.24.

Hely: Budapest, BU, HU, 1052

Az OTP Bank meghatározó szereplője a hazai tőkepiacnak, vállalati kötvénykibocsátások szervezése és lebonyolítása tekintetében évek óta piacvezető Magyarországon, és a top 3. helyen áll a kelet-európai régióban a Bloomberg ranglistája alapján. Az OTP Tőkepiaci Kibocsátási területe 2020-ban több mint 2mrd euró össznévértékben szervezett kibocsátást, és más elismert bankházak mellett sikeresen vett részt nemzetközi vállalati kötvény és államkötvény kibocsátásban is az elmúlt időszakban. Az OTP kibocsátás szervezői területének egyre bővülő tevékenységében immár a kötvénypiaci ügyletek (DCM) mellett 2021-ben teret kapnak a részvény tranzakciók (ECM) is, és csoport szintű koordinációs szerep is egyre bővül.
A Tőkepiaci Kibocsátási csapat egy olyan dinamikus és nyitott munkatársat keres, aki szenior szinten tudja támogatni a terület napi működését, hatékonyan segíti tranzakciók lebonyolítását, illetve az üzletfejlesztési tevékenységet.

Feladatok:

  • Az OTP Csoport által kibocsátott értékpapírok forgalomba hozatali folyamatának előkészítésében és végrehajtásában való aktív részvétel.
  • Az OTP Bank ügyfelei számára nyújtott tőkepiaci kibocsátási szolgáltatásának szenior támogatása, a kibocsátásban résztvevők munkájának koordinálása, különös tekintettel az alábbiakra:
    • a tranzakciók előkészítése során a szükséges dokumentációk (szerződések, nyilatkozatok, tranzakciós dokumentumok), valamint prezentációk elkészítése;
    • a tranzakciók megvalósítása során aktív támogatás, a felmerülő lebonyolítás technikai kérdések tisztázása az érintett szereplőkkel;
    • napi operatív kapcsolattartás az ügyfelekkel és a folyamat egyéb szereplőivel.
  • Az ügyfél-akvizíciós tevékenység támogatása, különös tekintettel az alábbiakra:
    • a megfelelő célpontok azonosítása, elemzése;
    • célzott marketing anyagok készítése;
    • kapcsolatfelvétel és tárgyalások aktív támogatása.
  • A tőkepiaci kibocsátási tevékenység Csoport szintű támogatása, kapcsolattartás a nemzetközi kollégákkal.
  • A kamatmegállapító és fizetőbanki tevékenység támogatása és felügyelete.
  • Egyéb támogatás a terület vezetése részére.

Akit keresünk:

  • Közgazdasági területen szerzett felsőfokú végzettség
  • 5-10 év munkatapasztalat (előny, de nem elvárás a tőkepiaci tranzakciós vagy M&A területen szerezett jártasság)
  • Nemzetközi munkakörnyezetben szerzett jártasság
  • Kiváló kommunikációs készség
  • Precizitás és jó elemzői képesség
  • Csapatmunkában való hatékony részvételi képesség
  • Angol nyelvtudás: kiváló írásos és szóbeli kommunikáció
  • MS Office felhasználó szintű ismerete
  • Gyors tanulási képesség

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, dinamikusan fejlődő, nemzetközileg elismert bankcsoport
  • Izgalmas, kihívást jelentő feladatok egy fejlődő piaci terület legnagyobb hazai szereplőjénél
  • Tranzakciós tapasztalatszerzési lehetőség DCM és ECM területen egyaránt, hazai és nemzetközi tranzakciókban
  • Karrier lehetőség Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag

Munkavégzés helye: Budapest, XIII. Babér utca