Szenior rendszerszervező

Dátum:  2024. ápr. 24.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt.
Szenior rendszerszervező, szakmai tanácsadó
munkakör betöltéséhez munkatársat keres.

Az OTP Bank Magyarországon a hitelintézetek közül elsőként vezette be az agilis szervezeti modellt, amelyben Tribe-ok, Squad-ok és Chapter-ek váltották le a korábbi igazgatóságokat, a rövidebb fejlesztési idő és nagyobb munkavállalói elégedettség elérése érdekében.

Az agilis szervezeti működésben nagyon erős kollaboráció és transzparens működés szükséges. Az alapos negyedéves tervezésnek köszönhetően a Squad-okon belül a munkatársak kéthetes sprintekben önállóan végzik feladataikat. Mindezek biztosításában a Chapter Lead-nek és a Product Ownernek meghatározó szerepe van. Egy ilyen, dinamikusan fejlődő szervezeti egységbe keressük Szenior rendszerszervező, szakmai tanácsadó munkatársunkat.

Szakmai feladatok, felelősségek:

  • Egyeztetés a Nemzetközi Fizetések üzleti terület képviselőivel és a kapcsolódó IT területekkel, vezetőikkel
  • Szakmai tanácsadóként a felhasználói területekkel -rendszerszervezési tapasztalatokat/tudást is igénylő- szakmai feladatok végrehajt(at)ása, dokumentálása
  • Komplex szakértői közreműködés a Nemzetközi Fizetések alkalmazásainak IT oldali fejlesztésében, riportok és státuszjelentések készítésében
  • Együttműködés a fejlesztőkkel és az üzleti területekkel, szakmai felügyelet a beszállítók felé
  • Munkamódszerek és folyamatfejlesztés támogatása
  • Felhasználói teszt folyamatának támogatása, felügyelete
  • Release management támogatása
  • Részvétel az éles funkciók támogatásában, hibák feltárásában; beszállító vendorok felé történő visszacsatolásában

Elvárt szakmai ismeretek:

  • Műszaki vagy közgazdasági felsőfokú végzettség
  • Pénzintézeti környezetben, Nemzetközi Fizetések területen szerzett üzleti és IT oldali szakmai tapasztalat
  • Bankközi elszámolási csatornák ismerete (TARGET2, STEP2/SEPA)
  • Nemzetközi fizetések, okmányos ügyletek, hitelkezelő, NOSTRO / LORO számlákat vezető rendszer ismeretek; likviditás-menedzsmenthez, rekonsziliációhoz és nagyvállalati cash menedzsmenthez kapcsolódó tapasztalatok
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • Szervezői készség
  • Szakmai önállóság és stressztűrő képesség
  • Jó költséggazdai attitűd

Előnyt jelentő ismeretek, kvalifikáció:

  • Vezetői és/vagy projektvezetői tapasztalat, avagy releváns projektekben részvétel
  • IBS’90 / Nest rendszerek ismerete
  • UNIX/LINUX felhasználói alapismeretek
  • UNIX shell ismeretek
  • SWIFT Alliance Access banki kommunikációs csatorna komponenseinek és architektúrájának ismerete
  • AML (anti-money laundering) alkalmazás ismerete pl. EastNets SafeWatch Filtering
  • Pénzmosás és terrorizmus finanszírozás elleni szankciószűrő rendszer ismerete, vagy aszinkron üzenet-orientált rendszer ismerete
  • EastNets Reporting alkalmazás ismerete
  • Norkom rendszerismeret
  • Tapasztalat az ISO200022 szabvány alkalmazásában
  • Adathálózati és Unix operációs rendszer ismeretek
  • Java programozási ismeretek
  • Oracle SQL ismeretek
  • JBoss Fuse ESB vagy más integrációs middleware működésének ismerete
  • Microservice architektúra, Openshift tapasztalat

Amit kínálunk:

  • Megújult, modern, munkavállalói igényekre fókuszáló munkakörnyezetet és hosszú távú, stabil munkahelyet
  • Izgalmas feladatokat Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Szakmai fejlődés lehetősége
  • Versenyképes juttatási rendszer
  • Felelősségteljes, önálló munkavégzés

Munkavégzés helye és munkavégzés:

  • Budapest, XIII. kerület, M12 Irodaház
  • Heti három (3) nap onsite munkavégzés mellett heti kettő (2) nap home office lehetőséggel