Szenior piacikockázat-kezelési tanácsadó / Senior market risk consultant

Dátum:  2024. ápr. 17.

Feladatok:

  • A banki és bankcsoport szintű kereskedési könyvi trading és sales tevékenység piaci kockázat-mérési, modellezési, elemzési tevékenységének működtetése és fejlesztése
  • A leánybankok piaci kockázatkezelési tevékenységének támogatása, véleményezési jog gyakorlása, a központi megoldások, sztenderdek implementálásának ellenőrzése, integrációk piaci kockázati szempontú támogatása
  • A piaci kockázatkezelési rendszerek üzemeltetése, BI és modellezési „dobozos” és saját fejlesztésű eszközök használata, továbbfejlesztése, új technológiák implementálása
  • Global Markets termékfejlesztési folyamat piaci kockázati részének támogatása
  • A kereskedési könyvi piaci kockázatkezelési szabályok kialakítása, a szabályzatok fejlesztése, aktualizálása

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági, informatikai, műszaki vagy matematikai végzettség
  • Magas szintű elemzői, erős kommunikációs és problémamegoldó készség
  • Legalább 5 év releváns szakmai tapasztalat tőkepiachoz köthető munkatapasztalattal
  • Adatelemzéshez szükséges alapismeretek (BI, adatbázis-kezelés, Python, R)
  • Erős aktív kommunikációs angol nyelvtudás szóban és írásban egyaránt

Amit előnynek tartunk:

  • Kereskedési könyvi piaci kockázatkezelési tapasztalat
  • Power BI és Python gyakorlottabb használata

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag
  • Hibrid munkavégzés

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.