Szenior kockázatkezelési és elemzési tanácsadó

Dátum:  2024. aug. 31.

„A Kockázatkezelési Divízió Ország-, Partner Kockázatok Osztályán dinamikusan bővülő csapatunkba keressük tapasztalt, banki kockázatkezelésben jártas új munkatársunkat.”

Feladatok:

  • Professzionális tőkepiaci szereplők (főként bankok) kockázati elemzése
  • Makrogazdasági, politikai folyamatok, események nyomonkövetése, országkockázati elemzések készítése
  • Limitelőterjesztések készítése, javaslattétel kockázatvállalásokra
  • Treasury tevékenység partnerkockázati monitoringja, az alkalmazott eljárások, riportok módszertani fejlesztése, illetve gyakorlati bevezetése
  • A kitettségek értékelésére alkalmazott eljárások módszertani fejlesztése, szabályozói elvárások átültetése a banki folyamatokba
  • Önálló kapcsolattartás társterületekkel, illetve külföldi leánybankokkal, az anyabanki sztenderdek helyi bevezetésének, alkalmazásának támogatása, ellenőrzése
  • A szakterület működését támogató rendszer üzemeltetésében, illetve a terület igényeihez kapcsolódó fejlesztésekben való közreműködés.
  • Részvétel Bankcsoport egészét érintő projektekben

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági, pénzügyi végzettség
  • Pénzügyi intézményben szerzett min. 5 éves tapasztalat, preferáltan kockázatkezelési területen
  • Pénzügyi piacok, termékek, illetve azok szabályozási hátterének ismerete
  • Legalább középfokú, írásban és szóban egyaránt aktív angol nyelvtudás
  • Képesség komplex feladatok önálló elvégzésére
  • Magas szintű elemzői készség, statisztikai-matematikai ismeretek
  • Excel magas fokú ismerete, felhasználói szintű jártasság adatbázis kezelésben (kiemelten SQL)
  • Python programnyelv ismerete

Amit előnynek tartunk:

  • Treasury front- vagy háttérterületen szerzett tapasztalat
  • Európai, illetve magyar szabályozási környezet ismerete a banki kockázatkezelés, értékvesztés képzés illetve tőkemegfelelés számítás területén

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag
  • Folyamatosan fejlődő és innovatív munkakör
  • Szakmai tréningeken, célzott kompetencia fejlesztő képzéseken való részvételi lehetőség
  • Hibrid munkavégzés

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.