Szenior Projektfinanszírozási tanácsadó

Dátum:  2024. ápr. 8.
Hely:

Budapest, HU, 1052

Speciális projekt hitelezési csapatunkba keresünk új munkatársakat
pozícióba.

Az OTP Csoport a közép-kelet-európai térség egyik vezető bankcsoportja, amely több mint félmillió kis, közép- és nagyvállalati ügyfelet szolgál ki 10 régiós országban, amelyek mindegyikében a helyi piac meghatározó pénzügyi szolgáltatójaként vagyunk jelen. A következő években ezen stratégiai pozíciónkat azonban tovább kívánjuk erősíteni, amiben fontos szerepet szánunk az új szakembereknek. Tekintettel az OTP Csoport regionális jelenlétére, a magyarországi finanszírozás mellett a terület tevékenységének jelentős részét teszi ki a leánybanki országokban történő finanszírozás.

Miért nálunk folytasd projektfinanszírozási karriered?
-             Mert az OTP Csoport az igazán izgalmas projektfinanszírozási ügyleteket Budapestről koordinálja.
-             Mert nálunk anyabanki rálátást szerezhetsz
-              Mert az OTP Csoport külföldi leánybankjaival lesz lehetőséged együtt dolgozni, megismerve így a régió egyéb országainak finanszírozási gyakorlatát
-              Mert portfoliónkat a zöld irányelvek mentén építjük, az ügyleteinket ezen célkitűzéseket szem előtt tartva strukturáljuk
-              Mert egy magyar tulajdonú bankcsoportban dolgozva szerezhetsz nemzetközi finanszírozási tapasztalatot
-             Mert egy profi, jól funkcionáló és összetartó csapat tagja leszel, ahol még a hangulat is kiváló.

Feladatok:
A meglévő portfolióban lévő projektek, illetve új finanszírozási ügyletek menedzselésével kapcsolatos feladatokban való közreműködés az alábbi területeken – mind önállóan az OTP Bank Nyrt. által, mind pedig az OTP Csoport külföldi leánybankjaival közösen nyújtott projektfinanszírozási ügyletek tekintetében:
-             A Bank speciális finanszírozási területén egyedi hitelügyletek komplex kezelése a projektek teljes életciklusa alatt, a hitelkérelem beérkezésétől a hitelek visszafizetéséig.
-             Beérkező hitelkérelmek és kapcsolódó dokumentációk előszűrése, értékelése, projektkockázatok felmérése,
-             Ügyféltárgyalásokon történő aktív részvétel
-             Piacelemzések értékelése, esetenként elkészítése is
-             a Projekt pénzügyi modelljének átvilágítása, elkészítése, illetve auditálása
-             Finanszírozási struktúra kidolgozása, a szükséges átvilágítások teljes folyamatának koordinálása
-             Előterjesztési dokumentáció összeállítása, jóváhagyási folyamatban az ügylet képviselete a társterületi véleményezés során, illetve a döntéshozók előtt
-             Finanszírozási dokumentáció kidolgozása jogi tanácsadó (és szükség esetén további tanácsadók) részvételével, a bank képviselete a finanszírozási szerződések tárgyalása, véglegesítése során.
-             a finanszírozás különböző fázisaiban a teljes finanszírozási folyamat koordinációja a különböző stakeholderek között (belső társosztályok, kötelezettek, társfinanszírozók, tanácsadók, stb.)
-             Projekt-monitoring
-             Kapcsolódó belső banki adminisztrációs feladatok ellátása, illetve azok koordinálása

Elvárt szakmai ismeretek

Akit keresünk:
Felsőfokú pénzügyi / gazdasági végzettség
Legalább 1-2 év projektfinanszírozási vagy 4-5 év corporate finanszírozási területen szerzett munkatapasztalat
Aktív tárgyalási szintű angol nyelvtudás
Magas szintű Excel ismeret
Kiváló problémamegoldó és elemző képesség
Kiemelkedő kommunikációs készség szóban és írásban
Komplex, szisztematikus gondolkodásmód
Precizitás, pontosság, megbízhatóság
Önállóság
Felelősségvállalási képesség
Csapatmunka
Motivált személyiség

Előnyt jelent:
Megújuló energia hasznosítására épülő projektek finanszírozásában szerzett tapasztalat
ESG és általános zöld finanszírozási irányelvek ismerete
Loan Market Association által kidolgozott sztenderdek ismerete

Amit kínálunk:
Hybrid munkavégzésre való lehetőség a próbaidő után
Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
Izgalmas, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
Versenyképes bérezés és juttatási csomag

Munkavégzés helye:
Budapest, V. Deák Ferenc utca 7-9.