Állásajánlat megosztása

Szenior Hitelkockázati elemző

Dátum : 2019.02.09.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank

munkakör betöltéséhez munkatársat keres

Feladatok:

  • Kockázatkezelési és üzleti döntések kapcsán felmerülő elemzések önálló elkészítése
  • Részvétel a termékek kockázati paramétereinek kialakításában és rendszeres visszamérésében
  • Hitelportfolió minőségének folyamatos kontrollja
  • Bírálati és hitelezési folyamatok ismerete és folyamatos elemzése, monitoringja
  • Új bírálati folyamatok bevezetésében való aktív részvétel és hatásvizsgálatok készítése
  • Társterületek támogatása ad-hoc elemzési igényekben
  • Riporting területtel együtt működve az kockázatkezelési adatpiac specifikálásában és az arra épülő riportok fejlesztése
  • Részvétel scorecardok fejlesztésében és bevezetésében
  • Éves tervezési folyamat részét képező modellek és alapfeltételezések ismerete és önálló előkészítése

Követelmények:

  • Egyetemi vagy főiskolai végzettség (Pénzügyi, gazdasági, matematikai vagy informatikai területen)
  • Portfolióelemzésben és kockázatkezelési területen szerzett legalább 3-5 éves tapasztalat
  • Adatbázis – kezelő programozási tudás (SQL)
  • Magas szintű gyakorlat Excelben
  • Jó analitikus készség, alapszintű statisztikai ismeretek
  • Releváns hitelezést érintő jogszabályok ismerete
  • Előny más programozási nyelvek, adatbázis-kezelő és modellezési programok ismerete (SAS, Python, R)
  • Angol nyelvismeret
  • Önálló és proaktív munkavégzés

Amit nyújtunk:

  • Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak,
  • Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt,
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben,
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör,
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér,
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok, versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag.