Számviteli szabályozási szakértő

Dátum : 2022.11.13.

Hely: Budapest, PE, HU, 1138

Az OTP Bank Nyrt. Szabályozó és Beszámoló Készítő Főosztálya Számviteli szabályozási szakértő munkatársat keres.

A pozíció lehetőséget nyújt a Bank által kínált termékek és szolgáltatások teljes palettájának megismerésére. Új munkatársunk a mindennapi működéssel kapcsolatos számviteli kérdések és előírások szakértőjévé válhat, és betekintést nyerhet az anyavállalatot és a leányvállalatokat érintő kérdésekbe.

Amit nyújtunk:

•    Vonzó juttatási csomag (béren kívüli juttatások, cafetéria)
•    Hibrid munkavégzés (home office)
•    Stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert bankcsoport
•    Könnyen megközelíthető, modern irodai környezet
•    Folyamatos fejlődési lehetőség, innovatív vállalati háttér
•    Mérlegképes továbbképzés biztosítása

Feladatok:

•    Részvétel számviteli szabályozások kidolgozásában, ügyviteli eljárások véleményezésében
•    Számviteli szabályozások folyamatos felülvizsgálata, a szabályozói környezet változásának követése
•    Havi/negyedéves/éves zárással kapcsolatos feladatok ellátása, ellenőrzések, egyeztetések elvégzése
•    Szöveges számlarend elkészítése és folyamatos karbantartása
•    Számviteli adatok biztosítása tulajdonosi, és felügyeleti adatszolgáltatásokhoz
•    Komplex szabályozói feladatok elvégzése a bankcsoporthoz tartozó vállalatok esetén
•    Kapcsolattartás a Bankon belüli társosztályokkal, cégcsoport partnerekkel, külső ellenőrző szervekkel

Elvárások:

•    Szakirányú felsőfokú végzettség (számvitel/pénzügy), vagy folyamatban lévő tanulmányok
•    Excel, Word, PowerPoint magabiztos használata
•    Megbízható, precíz munkavégzés
•    Képesség mind az önálló, mind a csapatban való munkavégzésre
•    Fejlett problémafeltáró és -megoldó képesség
•    Jó kommunikációs és kapcsolattartó készség
•    Kreativitás, proaktivitás, változásokat elősegítő szemlélet

Amit előnynek tartunk:

•    SAP rendszer ismerete
•    Mérlegképes könyvelői végzettség / IFRS mérlegképes minősítés
•    SQL ismeret
•    Aktív, tárgyalóképes angol nyelvtudás

Munkavégzés helye: Budapest XIII. kerület