Structural Interest Rate Desk Leader

Dátum:  2024. ápr. 25.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt. Markets Igazgatósága
ALM Structural Interest Rate Desk Leader

munkatársakat keres.

Az OTP Bank Nyrt. új ALM (eszköz-forrás menedzsment) koncepciót vezet be annak érdekében, hogy még gyorsabban, rugalmasabban tudjon reagálni a változó környezet okozta új kihívásokra. Ha releváns tapasztalattal rendelkezel banki könyvi kamatláb-kockázat kezelési, likviditás menedzselési vagy tőkepiaci elemzési területen és szeretnél aktív szerepet vállalni az átalakulás folyamatában, illetve a Global Markets területen létesítendő csoportszintű ALM területének a napi munkájában, akkor várjuk jelentkezésedet!
Amellett, hogy egy összetartó, szakmailag egyedülálló csapat tagja lehetsz, olyan csoportszintű, nemzetközi projektekben, feladatokban vehetsz részt, ami biztosítani tudja a folyamatos szakmai fejlődésedet.

Feladatok:

•    A flow könyv és a részvénykönyv aktív kezelése és újra-egyensúlyozása a célpozíció figyelembevételével portfóliószinten (beleértve az előpozícionálást is)
•    A banki könyv általános pozíciójának optimalizálása az előre definiált korlátokon belül, valamint a kamatláb- és devizaswap-portfólió optimalizálását célzó intézkedések azonosítása
•    A befektetési portfolió kezelő szakterület értékpapír vásárlásainak döntéstámogatása
•    A gazdasági eredmény és az érzékenység nyomon követése
•    A banki könyv egyes elemeinek célpozíciójába történő tartása, újra egyensúlyozása
•    A banki könyvi teljes pozíció optimalizálása, a fedezeti pozíciók aktív managelése
•    A banki könyvi kamatlábkockázati pozíció kockázatának és eredményének napi szintű kezelése a referenciaértékekkel szemben

Vezetői feladatok:
•    Nyitott és őszinte légkör teremtése a csapat számára az innovatív ötletek vagy problémák megosztása érdekében. Ösztönözni az együttműködést, és segíteni a jó munkakapcsolatok kialakítását a csapaton belül és más területekkel.
•    Munkatársak koordinálása, feladatmenedzsment
•    Teljesítménymenedzsment és fejlesztéstámogató tevékenység
•    Aktívan részt venni az új munkatársak toborzásában, kiválasztásában és integrációjában

Elvárások:
•    Felsőfokú gazdasági végzettség (Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség, Pénzügy, Befektetés-elemzés szakirány előny),
•    Legalább 12 év releváns szakmai tapasztalat portfólió banki könyv ALM/IRRBB kezelésében, beleértve a swap kiválasztását/végrehajtást
•    Legalább 3 év people management tapasztalat
•    Releváns tapasztalat portfolio tervezési, keresztfunkcionális projektek és kommunikációs tervek kidolgozásában
•    Önálló és felelős munkavégzés
•    Proaktivitás
•    Erős kapcsolatépítési képesség az OTP szervezetén belül és a szervezeten kívül
•    Kiváló kommunikációs, prezentáló képesség, analitikus gondolkodás,
•    Tárgyalóképes aktív angol nyelvtudás
•    MS Office termékek felhasználói szintű ismerete

Amit kínálunk:
•    Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
•    Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
•    Változatos, hazai bankszektorban egyedülálló lehetőség;
•    Dinamikus terület, folyamatos szakmai kihívásokkal és nemzetközi üzleti környezettel,
•    Hibrid munkavégzés – lehetőség otthoni munkavégzésre

Munkavégzés helye: 1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.