Stratégiai elemzési szakértő

Dátum:  2024. ápr. 18.
Hely:

Budapest, HU, 1051

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Szenior stratégiai elemző (tőkemenedzsment témafelelős)
munkakör 2-3 év szakmai gyakorlattal rendelkezők részére

Bemutatkozás:
Csapatunk egy stratégiai és kiemelt egyedi projektekkel foglalkozó belső tanácsadói csapat, a Stratégiai és Pénzügyi Divízió közvetlen területeként. A tőkemenedzsment téma divízión belüli önálló felelősét keressük, aki nyomonköveti a társterületek által végzett tőkemenedzsment tevékenységet és a releváns szabályozói környezet változásait.
Az OTP Csoportban a tőkemenedzsment téma Magyarországon egyedülállóan izgalmas lehetőséget jelent a Csoport mérete, komplexitása, a gyorsan változó szabályozói környezet és a kiemelt menedzsment figyelem miatt.

Feladatok:

  • társterületek által végzett tőkemenedzsment tevékenység mély megértése és nyomon követése:
  • aktuális tőkehelyzet és tőkehelyzet alakulását meghatározó tényezők ismerete
  • tőketervezés nyomon követése, driver-ek, szcenáriók ismerete
  • stressztesztelés és belső tőkemegfelelés értékelési folyamat (ICAAP) ismerete
  • tőkét befolyásoló intézkedések, események nyomon követése (osztalékpolitika, tőke- és kötvénykibocsátás, akvizíciók, stb.)
  • a releváns szabályozói környezet naprakész ismerete
  • a divízión belül a téma önálló felelőseként a Stratégiai és Pénzügyi Divízió vezetőjének tájékoztatása, összefoglalók készítése
  • eseti elemzések készítése

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség
  • Pénzügyi, számviteli és bankszakmai ismeretek
  • Banki tőkeszabályozás ismerete
  • Magas szintű elemző képesség
  • Időnyomás alatt is nagyfokú precizitás
  • Magas színvonalú szóbeli és írásbeli kommunikációs készség
  • Képesség önálló munkavégzésre és csapatban való együttműködésre egyaránt

Amit kínálunk:

  • Izgalmas, kihívást jelentő munka, közvetlenül a Bank felső vezetése részére történő munkavégzés
  • Az OTP Csoport az egyetlen hazai központú nemzetközi bankcsoport, így egyedülálló lehetőséged nyílik szakmai tapasztalatot szerezni a tőkemenedzsment területén
  • Fiatal, innovatív csapat