Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Speciális Hitelezési Szenior Szakértő

Dátum : 2021.10.15.

Hely: Budapest, BU, HU, 1052

Speciális projekt hitelezési csapatunkba keresünk új munkatársat.  Ez a típusú projekthitelezés (vagyis jövőbeli cash-flow-n alapuló finanszírozás) elsősorban az energetikai, telekommunikációs, és infrastruktúra szektorokban történik, illetve cégakvizíciós hitelek nyújtását is magába foglalja az előbbiek mellett számos további iparágban. Tekintettel az OTP Csoport regionális jelenlétére, a magyarországi finanszírozás mellett a terület tevékenységének jelentős részét teszi ki a leánybanki országokban történő finanszírozás.

Feladatok:
•    A meglévő portfolióban lévő projektek, illetve új finanszírozási ügyletek menedzselésével kapcsolatos feladatokban való közreműködés az alábbi területeken:
•    Bank speciális finanszírozási területén egyedi hitelügyletek komplex kezelése
•    Beérkező hitelkérelmek és kapcsolódó dokumentációk értékelése, projektkockázatok felmérése
•    Piacelemzések elkészítése
•    Projekt pénzügyi modelljének elkészítése, illetve auditálása
•    Finanszírozási struktúra kidolgozása
•    Előterjesztési dokumentáció összeállítása
•    Részvétel a jogi, műszaki és biztosítási átvilágításban
•    Finanszírozási dokumentáció kidolgozása
•    Hitelfelvevő, társfinanszírozók és tanácsadók koordinálása
•    Lehívások ügyintézése, ügynöki feladatok ellátása
•    Projekt-monitoring
•    Kapcsolódó belső banki adminisztrációs feladatok ellátása.

Akit keresünk:
•    Pénzügyi / gazdasági területen szerzett felsőfokú végzettség
•    1-2 év projektfinanszírozási VAGY 4-5 év corporate finanszírozási területen szerzett munkatapasztalat
•    Aktív tárgyalási szintű angolnyelv-tudás
•    Magas szintű Excel ismeret
•    Kiváló problémamegoldó és elemző képesség
•    Jó írásbeli és szóbeli kommunikációs képesség
•    Komplex gondolkodási képesség
•    Precizitás, pontosság
•    Felelősségvállalási képesség
•    Motiváltság
•    Megbízhatóság
•    Csapatmunka
•    Terhelhetőség

Amit kínálunk:
•    Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
•    Izgalmas, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
•    Versenyképes bérezés és juttatási csomag

Munkavégzés helye: Budapest, V. Deák Ferenc utca 7-9.