Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Solution Architekt

Dátum : 2021.09.02.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Ellátandó feladatok:

  • Üzleti igények megvalósításához megtervezi az IT szolgáltatások architektúráját,
  • Kidolgozza a szoftver architektúrális követelményeket, végig követi a javasolt megoldást a megvalósítási szakaszban,
  • Széles körű ismeretek IT szoftver-megoldások, fejlesztési platformok, programnyelvek és technológiák terén,
  • Részvétel a meglévő architektúra, alkalmazás környezetek, interfészek, kommunikációs mátrixok felmérésében, architektúra specialista csoportokkal való egyeztetés, tervek engedélyeztetése.

Elvárások:

  • rendszerintegrációs technológiák ismerete,
  • alkalmazás környezetek általános ismerete (Weblogic, JBoss/Wildfly, Tomcat),
  • SOA koncepció, kód olvasás, UML használat, API tervezés, SDLC (pl. Git, Jenkins, SonarQube),
  • Docker/Kubernetes/Openshift platform ismeret,
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás,
  • Felsőfokú szakirányú (informatikai) végzettség vagy egyenértékű szakmai tapasztalat,
  • Legalább 3 éves szakmai architekti tapasztalat,
  • Módszeres, racionális, jó elemző képességű és logikus gondolkodású,
  • Kreatív, csapatjátékos személyiség.

Előnyt jelent:

  • TOGAF illetve BIAN ismeretek,
  • alapvető SDLC eszköztárak ismerete,
  • virtualizációs platformok általános ismerete (Vmware Vsphere, Hyper-V),
  • operációs rendszerek általános ismerete (Windows Server, x86 Linux - RHEL),
  • adatbázis kezelők általános ismerete (Oracle Db, MS SQL, PostgreSQL, NoSQL),
  • Licencelési alapismeret vagy tapasztalat,
  • Multinacionális környezetben szerzett gyakorlat IT támogatásban, üzemeltetésben,
  • Multi-tenant környezetek elvárásainak ismerete, komplex és rendszerben való gondolkodás,