Hitelkockázati portfolióelemző

Dátum:  2024. ápr. 19.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt.

Senior Risk Data Analyst – Data management

pozícióba keres munkatársat

Dinamikus, jó hangulatú és támogató csapatunk az OTP Bankcsoport külföldi leányvállalatainak lakossági hitel kockázatkezelésért felelős területe.

Leendő munkatársunk ezen csapat tagjaként, a kockázatkezelési adatpiac fejlesztésével és az arra épülő hitelkockázati elemzésekkel járulhat hozzá a Bankcsoport hosszútávú sikeréhez.

Feladataid lesznek:

  • Az OTP Csoport külföldi leányvállalatok adatszolgáltatásának minőségbeli fejlesztésének támogatása
  • Az OTP Csoport kockázatkezelési adatszolgáltatás folyamatának kontrollja
  • Az OTP Bank kockázatkezelési terület riportálási folyamatainak felmérése és támogatása
  • A csoportszintű kockázati adatpiac karbantartása, rendszeres frissítése és fejlesztése
  • A riport készítési folyamat és struktúra automatizálása, karbantartása és fejlesztése
  • Mélyelemzések készítése a csoportszintű kockázati adatpiac és a leányvállalatok által adott adatszolgáltatás alapján (MsSQL és Power BI használatával)

Te vagy az ideális jelölt, ha:

  • Pénzügyi elemzői, gazdaságinformatikus területen szerzett felsőfokú végzettséggel rendelkezel
  • MS Office (különösen Excel / pivot, PowerPoint) programokat magas szinten ismered és használod
  • Erős angol kommunikációs nyelvtudás

Jelentkezésednél előnyt jelenthet:

  • SQL programozási ismereted és elemzési, riport készítési gyakorlatod van Power BI vagy Tableau használatával
  • Jól kommunikálsz írásban és szóban, magyarul és angolul egyaránt
  • Lakossági hitelkockázat kezelési vagy hitel termék- és folyamatmenedzsment területen legalább 3 éves szakmai tapasztalatot szereztél

Amit nyújtani tudunk számodra:

  • Izgalmas, kihívást jelentő feladatok, amelyekkel közvetlen módon járulhatsz hozzá a régió egyetlen olyan vezető bankcsoportjának sikereihez, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség inspiráló munkakörnyezetben, motivált, együttműködő közeg
  • Felhatalmazó, bevonó vezetői szemlélet, ami támogatja az új megoldásokat
  • Hibrid munkavégzés
  • Versenyképes juttatási csomag
  • Folyamatos fejlődési és továbbképzési lehetőség

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.