Senior Business analyst 1

Dátum:  2024. okt. 14.

Az OTP Bank Nyrt. munkatársat keres Üzleti Elemző / Business Analyst munkakör betöltésére

Üzleti elemzőként olyan tapasztalt üzleti szakembert keresünk IT csapatunk támogatására, aki vállalati termék- és folyamatismerettel segíti a számlavezető rendszerünk cseréjére irányuló hosszútávú projekteket megalapozott döntéseket hozni, illetve az üzlet igényeit kielégítő megoldásokat szállítani. Részt vesz az új termékek, szolgáltatások és folyamatok fejlesztésében, bevezetésében. A projekt/termék teljes életciklusa során követelmény gyűjtés és analízis tevékenységeket folytat, hidat képez a napi üzleti tevékenységet végző kollégák és a projekteken dolgozó IT és üzleti csapatok között. IT világ irányába elmozdulni kívánó üzleti szakembert keresünk, aki kiegészíti az IT csapatot a további projektek során is.

Feladatok:
•    Vállalati hitelezés és számlavezetés üzleti domainek megértése, elemzése, dokumentálása, üzleti folyamatok hatékonyságának javítása a vonatkozó jogszabályi előírások és belső stratégiai irányok alapján
•    Együttműködés a számlavezető rendszer cseréjét végző nagy létszámú üzleti és IT szereplőkkel az üzleti igényeknek a megfelelő technológiai megoldásokkal való kielégítése érdekében    .
•    Üzleti termékegyszerűsítési feladatokban való aktív részvétel.
•    Termék kivezetési folyamatokban való aktív részvétel.
•    Üzleti követelmények összegyűjtésé ill. egységes, konzisztens formába való öntése.
•    Kapcsolódó IT rendszerek funkcionalitásának megismerése.
•    Együttműködés a különböző szereplőkkel az érintett rendszerek feltárásában és kivezetésében.
•    IT fejlesztési folyamat nyomon követése.
•    Szabályzatoknak megfelelő dokumentációs feladatok elvégzése
•    Elkészült szoftverek átvétele és bevezetése, közreműködés az integrációs és funkcionális tesztek elvégzésében, a szakterületi teszt koordinálásában, oktatásában
•    Támogatási feladatok elvégzése a fejlesztési folyamat során és a szoftverek bevezetése, élesítése után
•    Szakértői részvétel a külföldi leánybankokkal való kommunikációban a további bevezetések során.

Elvárások:
•    Egyetemi vagy főiskolai diploma - előnyt jelent, ha gazdasági/pénzügyi végzettséget szerzett és nem áll távol tőle az informatika sem, vagy informatikus-közgazdász végzettség
•    4-6 éves üzleti területen szerzett tapasztalat, vállalati termékismeret
•    Strukturált, folyamatszemléletű, analitikus gondolkodásmód
•    IT projekt tapasztalat, nyitottság a technológiai ismeretek elsajátítására
•    Számlavezető rendszer és/vagy hitel rendszer használatában, konfigurálásában szerzett tapasztalat
•    A vonatkozó szakmai területekkel kapcsolatos naprakész ismeretek fenntartása.
•    Önálló, felelősségteljes munkavégzés és kiváló csapat együttműködési képesség
•    Kiváló írásbeli és szóbeli kommunikációs képesség
•    Sikerorientált személyiségével könnyen illeszkedik pörgős csapatunkba
•    Kiemelkedő problémamegoldó készséggel rendelkezik
•    MS Office felhasználói szintű ismerete, magabiztos Excel ismeret
•    Középfokú, aktív angol nyelvtudás

Amiket ezért cserébe nyújtani tudunk:

•    Vonzó juttatási csomag
•    Stabil tulajdonosi háttér
•    Dinamikus csapat
•    Tervezhető munkaidő
•    Multinacionális környezet