SWIFT rendszerszervező

Dátum:  2024. ápr. 25.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt.
munkakör betöltéséhez munkatársat keres

Az OTP Bank Magyarországon a hitelintézetek közül elsőként vezette be az agilis szervezeti modellt, amelyben Tribe-ok, Squad-ok és Chapter-ek váltották le a korábbi igazgatóságokat, a rövidebb fejlesztési idő és nagyobb munkavállalói elégedettség elérése érdekében.

Az agilis szervezeti működésben nagyon erős kollaboráció és transzparens működés szükséges. Az alapos negyedéves tervezésnek köszönhetően a Squad-okon belül a munkatársak (elvileg) kéthetes sprintekben önállóan végzik feladataikat. Mindezek biztosításában a Chapter Lead-nek és Product Ownernek meghatározó szerepe van. Egy ilyen, dinamikusan fejlődő szervezeti egységbe keressük SWIFT rendszerszervező munkatársunkat.

Feladatok:

  • Részvétel az IT indokolt feladatok megoldásában:
    • rendszeres security update telepítés, tesztelés
    • SWIFT rendszer komponensei verzió váltásainak előkészítése, telepítése, tesztelése
    • SWIFT rendszer komponenseinek konfigurálása, konfiguráció karbantartása
    • kapcsolat és kommunikáció biztosítása társrendszerekkel (treasury back office, szankciószűrő rendszer, értékpapír rendszer, nemzetközi pénzforgalmi analitika, leánybankok)
    • élesítések előkészítése
  • Részvétel a SWIFT rendszerrel szemben támasztott üzleti igények megoldásában
    • üzleti igények elemzése, egyeztetése, tisztázása
    • konfigurációs feladatok megtervezése, megoldása
    • új plug-in modulok telepítése, felkészítése tesztelésre, teszt monitoring, élesítés előkészítése
    • új SWIFT modulok telepítése, felkészítése tesztelésre, teszt monitoring, élesítés előkészítése

Mit várunk?

  • Műszaki vagy közgazdasági felsőfokú végzettség
  • jó folyamattervezői és szervezői készség
  • szakmai önállóság, proaktivitás
  • affinitás nemzetközi pénzforgalmi és vállalati cash-management szolgáltatásokat kiszolgáló rendszerek fejlesztési folyamataiban való részvételre
  • affinitás a technológiai változások megvalósításában való részvételre (Java technológia, DB menedzsment, rendszer upgrade)
  • Pontosság, megbízhatóság, teherbírás
  • Nyitottság új ismeretek elsajátítására
  • Csapatjátékos személyiség
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás

Előnyt jelent:

  • AML (anti-money laundering) alkalmazás ismerete pl. EastNets SafeWatch Filtering
  • EastNets Reporting alklamazás ismerete
  • SWIFT Alliance Access, SWIFT Alliance Gateway vagy SWIFTNet Link alkalmazások komponenseinek ismerete
  • UNIX/Linux felhasználói ismeretek
  • UNIX shell programozási ismeretek (bash, ksh)
  • Oracle SQL ismeretek
  • XML ismeretek (XML Schema, XPath)
  • tapasztalat az ISO 20022 szabvány alkalmazásában
  • adathálózati ismeretek
  • Java programozási ismeretek
  • bankközi elszámolási csatornák ismerete (TARGET2, STEP2/SEPA)
  • JBoss Fuse ESB vagy más integrációs middleware működésének ismerete
  • nemzetközi pénzforgalmi rendszer ismerete

Amit kínálunk:

  • Megújult, modern, munkavállalói igényekre fókuszáló munkakörnyezet
  • Felkészítő oktatások (banki és informatikai)
  • Szakmai fejlődés lehetősége
  • Versenyképes juttatási rendszer
  • Felelősségteljes, önálló munkavégzés