SOC üzemeltetési szakértő

Dátum:  2024. szept. 11.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt.
SOC üzemeltetési szakértő (LiveOps / Full Stack)
munkakör betöltéséhez munkatársat keres

Az OTP Nyrt. IT biztonsági incidenskezelésének hátterét biztosító központi naplózó és folyamattámogató rendszereket üzemeltető és fejlesztő csapatba keresünk Full Stack üzemeltető munkatársat, aki valós időben együttműködik a SOC incidenskezelő munkatársaival valamint a gyártókkal és szállítókkal az IT biztonsági rendszerek és alkalmazások üzemeltetésében és fejlesztésében, LiveOps módszertan alapján.

Ellátandó feladatok:

•    Security Operations Center technológiai támogatása – ügyeleti munkarendben, 12 órás váltásokban
•    Linux alapú naplózó rendszerek és az azokon futó alkalmazások üzemeltetése
•    Frissítések, migrációk, verzióváltások végrehajtása
•    2nd Level support feladatok ellátása
•    Riportok készítése
•    Audit támogatás
•    Üzemeltetési monitorozás
•    Change és problem management az üzemeltetett rendszerek kapcsán
•    Gyártókkal és szállítókkal és a külföldi leányvállalatok munkatársaival való kapcsolattartás
•    7x24 -es rendelkezésre állású rendszerek folyamatos üzemeltetése és fejlesztése LiveOps módszertan alapján

Elvárások:
•    Felsőfokú szakirányú végzettség vagy egyenértékű szakmai tapasztalat
•    Aktív középfokú angol nyelvismeret
•    Linux rendszerek és azok core komponenseinek üzemeltetési szempontú ismerete, hálózati alapismeretek
•    Script és lekérdező nyelvek ismerete (Bash, Perl, RegEx, AQL)
•    Dokumentációs készség
•    Tanulásra való hajlandóság
•    Csapatszellem, együttműködés, önállóság
•    Jó problémamegoldó és kommunikációs készség
•    Feladat-orientáltság
•    Legalább 1-2 éves szakmai tapasztalat

Előnyt jelent:
•    Qradar, Resilient és Syslog-ng vagy más naplózórendszer üzemeltetési tapasztalat
•    DevOps vagy LiveOps területen szerzett tapasztalat
•    Különböző szerver/kliens/hálózati architektúrák, komponensek ismerete
•    Oracle-, Microsoft adatbáziskezelő / SQL ismeretek
•    Web szerver ismeretek (Apache, Tomcat)
•    Magas rendelkezésre-állású környezetben szerzett üzemeltetési tapasztalat
•    Banki informatikai környezetben szerzett üzemeltetői tapasztalat
•    Monitoring eszközök ismerete (Nagios, Prometheus, Grafana, ELK)

Amit kínálunk:
•    Megújult, modern, munkavállalói igényekre fókuszáló munkakörnyezet
•    Szakmai fejlődés lehetősége
•    Versenyképes juttatási rendszer
•    Felelősségteljes, önálló munkavégzés
•    Home Office lehetőség

Munkavégzés helye: XIII. kerület