Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Riporting és adatelemzési szenior szakértő

Dátum : 2021.04.29.

Hely: Budapest, PE, HU, 1066

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt.
Követeléskezelési Igazgatóságának Belföldi lakossági követeléskezelési területe

feladatra munkatársat keres.

Feladatok:
•    Adatbázis lekérdezések (Oracle SQL), kapcsolódó adatszolgáltatások teljesítése
•    Operatív és stratégiai tervek, előrejelzések, üzletpolitikai irányelvek, elemzések készítése
•    Operatív és stratégiai tervek végrehajtásának ellenőrzése és elemzése
•    Havi/éves/évközi jelentések / beszámolók / adhoc riportok készítése
•    Részvétel csoportszintű fejlesztésekben
•    Vezetői Információs Rendszer fejlesztése és működtetése
•    Üzleti riporting és adattárházzal kapcsolatos tevékenységek ellátása, lekérdezések, riportok, elemzések készítése
•    Konszolidációs adatszolgáltatások támogatása analitikus rendszerekből készített lekérdezésekkel
•    Elemzések készítése a követeléskezelés eredményességének értékeléséhez, folyamat monitoring
•    Részvétel a termékjövedelmezőségi számítások elkészítésében.
•    Követelés eladásokat, leírásokat, lezárásokat megalapozó gazdaságossági számítások, elemzések és döntéselőkészítő javaslatok elkészítésre.

Elvárások:
•    Szakirányú, felsőfokú végzettség (pénzügyi, gazdasági; számvitel/kontrolling szakirány előny)
•    Hasonló munkakörben szerzett min. 2-3 éves tapasztalat
•    Strukturált adatbázis – kezelési gyakorlat
•    Magabiztos Oracle SQL tudás
•    Irodai programok magas szintű ismerete (Excel, PowerPoint, Word)
•    Banki-pénzügyi érdeklődés
•    Strukturált logikus gondolkodás, képesség a precíz, hibamentes munkavégzésre, csapatcentrikus
•    Magas szintű elemző képesség
•    Rugalmasság, önállóság, proaktív attitűd

Előnyt jelent:
•    Power BI, Tableau felhasználói szintű ismerete
•    Adattárház alapú riporting ismerete
•    Excel makró ismeretek
•    Egyéb programozási nyelv ismerete pl Python
•    Releváns munkatapasztalat
•    Követeléskezelési folyamatok ismerete
•    Társalgási szintű angol nyelvtudás

Amit nyújtunk:
•    Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak,
•    Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
•    Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt,
•    Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben,
•    Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör,
•    Fejlődő és innovatív vállalati háttér,
•    Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok, versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag.