Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Projekt menedzsment tanácsadó

Dátum : 2021.09.15.

Hely: Budapest, BU, HU, 1051

Az OTP Bank Zöld Program csapatába keresünk munkatársat.
A Zöld Program alapvető célja az OTP zöldbanki víziójának megvalósítása az ESG Programon (Environmental, Social és Governance) belül, minél nagyobb zöld portfolió kiépítésében segítve az OTP Csoportot és annak vállalatait, partnereit

Feladatok:

  • A feltárt zöldfinanszírozás piaci potenciáljának megfelelő termék- és folyamatfejlesztési igények felmérése, valamint az ESG Program komplex szolgáltatásrendszere kialakításának támogatása az egész OTP Csoportban;
  • A zöldfinanszírozás magyar és nemzetközi működési tapasztalatainak összegyűjtése, működéssel kapcsolatos adatok elemzése, feldolgozása, fejlesztési javaslatok kidolgozása;
  • Piaci trendek és best practice-ek adaptálási lehetőségeinek vizsgálata;
  • Részvétel az ESG programhoz kapcsolódó banki és leánybanki stratégiák, valamint termék- és folyamatfejlesztési projektek tervezési fázisában a célok alábontásában, a részletes ütemezés, a működési modell, az erőforrás tervek kialakításában, a kockázatok elemzésében, a projektek működési kereteinek kialakításában;
  • Társterületi egyeztetések, potenciális partnerek és beszállítók felkutatása;
  • Státusz, beszámoló készítése a vezető testületek részére;
  • A ESG programhoz kapcsolódó termék- és folyamatfejlesztés szakaszában operatív feladatok ellátása, együttműködés a projekttagokkal, teamekkel.

Akit keresünk:

  • Felsőfokú gazdasági/műszaki/építőmérnöki/környezetmérnöki/agrármérnöki végzettség valamelyikével rendelkezik;
  • Magabiztos és aktív társalgási szintű angol nyelvtudással bír;
  • Több éves gyakorlati tapasztalattal rendelkezik a bankrendszerrel kapcsolatosan, részletes banküzemi ismeretekkel rendelkezik;
  • Környezettudatos szemlélet jellemzi;
  • Munkáját felelősségteljesen és önállóan végzi;
  • Lehetőségeket, megoldásokat keresi.

Amit előnynek tartunk:

  • Az alábbiak közül minimum 2 területet ismeri:
    • zöld feldolgozóipar, körkörös gazdaság, zöld szállítás és logisztika, építőipar, épületenergetika, klímakockázatkezelés, környezeti indikátorok, víz- és hulladékkezelés, szennyezés-szabályozás, a magyar mezőgazdaság szerkezete és közös agrárpolitika, megújuló energiatermelés, emissziókereskedelem, zöldkötvény- és zöldbefektetés-értékelés, globális fenntarthatósági indikátorok;
  • ha az adott szakterületen publikációja, cikkei megjelentek;
  • van projektvezetési tapasztalata;
  • vonatkozó angol szaknyelv ismerete
  • témakörhöz kapcsolódó gyakorlati ismeretek birtoklása.

Amit kínálunk:

  • Izgalmas, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek, és gyakran kell kapcsolatot tartani a leánybankokkal
  • Inspiráló munkakörnyezet és motivált, sikerorientált, vidám csapat,
  • Átlag heti 1 nap home office,
  • Széleskörű juttatási csomag.

Jelentkezésedben az önéletrajzod megküldése mellett kérjük tüntesd fel azokat a főbb termékeket, projekteket, melyekben részt vettél, illetve jelentősebb szakmai publikációidat.

  • Munkavégzés helye: 1051 Budapest, Nádor utca 21.