Portfóliókezelési vezető tanácsadó 3

Dátum:  2024. ápr. 25.
Hely:

Budapest, HU, 1054

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Szakmai feladatok, felelősségek

Az OTP Csoport Kelet-Közép-Európa meghatározó bankcsoportja. Tizenegy országban, több mint 19 millió ügyfelet szolgálunk ki modern eszközökkel, a pénzügyi termékek széles palettájával. Európában is egyedülálló sikereinket a régióban található központunknak és 70 éves múltunknak köszönthetjük: jól értjük ügyfeleink igényeit, nyitottak vagyunk az innovációra, fejlődésünket a kiszámítható, stabil működés határozza meg. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerekben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben. Az OTP Global Markets Igazgatóságára keresünk részvények elemzésében már jártas, releváns pénzügyi területen legalább 2 éves gyakorlattal rendelkező munkatársat

Portfóliókezelési tanácsadó

munkakörbe

Feladatok:
•    Tőkepiaci folyamatok napi szintű nyomon követése, értelmezése
•    Részvénypiaci (egyedi vállalati, és szektorszintű) elemzések készítése fundamentális szempontok alapján
•    Rövid és hosszú távú befektetési ajánlások megfogalmazása
•    Részvétel a bank negyedéves rendszerességű befektetési stratégiájának kialakításában
•    Elemzési anyagok írása, szakmai prezentációk/előadások tartása házon belül és kívül egyaránt

Akit keresünk:
•    Felsőfokú gazdasági végzettséggel rendelkezel
•    Van már legalább 2 éves, releváns pénzügyi területen szerzett szakmai tapasztalatod
•    Ismered a fundamentális elemzés módszertanát, rendelkezel vállalatértékelési ismeretekkel és ezt már a gyakorlatban is használtad
•    Kiismered magad a gazdasági és tőkepiaci folyamatok világában
•    Jól beszélsz és írsz magyarul és angolul egyaránt, bonyolult összefüggéseket is képes vagy egyszerűen/érthetően tálalni
•    Fontos számodra a szakmai kiválóság, és teszel is azért, hogy ezt fejleszd

Előnyt jelent, de nem elvárás:
•    Kvantitatív elemzési módszerek ismerete
•    Jelenleg is részese vagy a CFA programnak, vagy okleveled is van már
•    Ismered a Bloomberg terminál használatát
•    Saját magad is kereskedtél már értékpapírokkal

Amit kínálunk:
•    Felelősségteljes kihívások Kelet-Közép Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
•    Támogatás a folyamatos szakmai fejlődésben
•    Dinamikus csapatszemlélet, részvétel a befektetési stratégiai döntések folyamatában
•    Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
•    Versenyképes bérezés és juttatási csomag

Munkavégzés helye: V. kerület, BankCenter