Portfólió monitoring elemző - Portfolio monitoring data analyst

Dátum:  2024. szept. 17.

Bankunk kockázatkezelési területe munkatársat keres az alábbi pozíció betöltésére

Portfólió monitoring elemző – Portfolio monitoring data analyst

Amiről szól a munkakör:

A Kockázatkezelési Divízión belül a Vállalati Hitelmonitoring Osztály tagjaként keressük leendő kollegánkat csapatunkba portfólió monitoring elemzői feladatokat ellátó szakértőt.  Tevékenységed révén közvetlenül támogatod a Bank nyereséges működését, és a vállalati hitelportfólió minőségi fenntartását, biztosítását.

  • Vállalati ügyfelek kapcsán végzett monitoring folyamatok, tevékenység fejlesztése, támogatása és minősítésbiztosítása
  • Monitoring tevékenység eredményének értelmezése és képviselete, a kockázatos portfoliók azonosítása
  • Vállalati portfolió riportok, kockázati kontrolok, folyamatok kialakítása, értékelése, üzemeltetése és a portfolió javítását célzó akciótervek megfogalmazása
  • Portfolió forward-looking és macro-based tesztelése
  • Hitelkockázati limitek nyomonkövetése és konzekvenciamenedzsmentje
  • Elemzői feladatok és automatizálás alkalmazására megoldási javaslatok megfogalmazása, specifikációk készítése, fejlesztések
  • Az érintett társterületekkel való aktív kapcsolattartás
  • Felügyelet és management részére prezentációk, vezetői összefoglalók készítése magyar és angol nyelven

Csatlakozz a csapathoz, ha...

  • Gazdasági szakirányon szerzett felsőfokú végzettséggel rendelkezel
  • Kockázatkezelési, riporting, monitoring területen szereztél legalább 3 éves szakmai tapasztalatot
  • Felhasználói szintű SQL programozási ismereted, adatbázis kezelésben vagy építésben vagy elemzési és riport készítésben gyakorlatod van
  • Power BI, SharePoint, PowerPoint, ThinkCell programokat felhasználói szinten alkalmazod
  • Analitikus gondolkodásmód, rendszerszemlélet jellemez
  • Az angol nyelvet szóban és írásban kommunikációs szinten használod

Amit nyújtunk:

  • Egyedülálló lehetőség a magyar bankszektorban
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális, nemzetközi munkakörnyezetben
  • Változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok
  • Versenyképes fizetés és juttatási csomag
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör
  • Hibrid munkavégzés

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.