Állásajánlat megosztása

Piaci kockázat kezelési és elemzési tanácsadó

Dátum : 2019.01.09.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Részletes leírás

Feladatok:

  • market risk modellek fejlesztése, kockázatkezelési rendszerek üzemeltetése
  • trading book pozíciók piaci kockázatának mérése, kockázatelemzések, szimulációk készítése
  • ALM modellek független validációja
  • leánybankok hasonló tevékenységeinek irányítása, fejlesztése, napi kapcsolattartás a külföldi társterületekkel
  • treasury termékfejlesztés támogatása
  • tőkepiaci tevékenység fejlesztésére irányuló banki projektekben önálló munkavégzés

Akit keresünk:

  • treasury front/mid office és/vagy eszköz-forrás menedzsment és/vagy alapkezelés területén szerzett legalább 3 éves munkatapasztalat
  • pénzügyi/informatikai/műszaki egyetemi végzettséggel rendelkezik
  • az informatikai és üzleti tudását gyakorlatban is képes és szereti használni
  • aktív angol nyelvismerete van
  • elemző és problémamegoldó
  • jó kapcsolatteremtő, kommunikatív és kooperatív

Amit előnynek tartunk:

  • PRMIA / FRM / CFA vizsga
  • MATLAB, Python, SQL, Kondor+ ismeret
  • Bloomberg gyakorlott használata

Amit kínálunk:

  • fiatal, dinamikus csapat
  • tervezhető munkaidő
  • vonzó juttatási csomag
  • stabil tulajdonosi háttér
  • lehetőség anyabanki megoldások fejlesztésére