Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Piaci kockázat kezelési és elemzési szakértő

Dátum : 2021.02.22.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Az OTP Csoport Kelet-Közép-Európa meghatározó bankcsoportja. Tizenegy országban, több mint 19 millió ügyfelet szolgálunk ki modern eszközökkel, a pénzügyi termékek széles palettájával. Európában is egyedülálló sikereinket a régióban található központunknak és 70 éves múltunknak köszönthetjük: jól értjük ügyfeleink igényeit, nyitottak vagyunk az innovációra, fejlődésünket a kiszámítható, stabil működés határozza meg. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerekben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Ha érdeklődsz a tőkepiacok iránt, ha érted a piaci termékeket annyira, hogy felismerd az azokban rejlő kockázatokat is, ha nemcsak végrehajtani, hanem alkotni is szeretsz, és nem riadsz vissza a digitális megoldásoktól sem, csatlakozz hozzánk

piaci kockázat kezelési és elemzési szakértőként

Feladatok:

  • piaci kockázati modellek fejlesztése, kockázatkezelési rendszerek üzemeltetése
  • kereskedési könyvi pozíciók piaci kockázatának mérése, kockázatelemzések, szimulációk készítése
  • leánybankok hasonló tevékenységeinek irányítása, fejlesztése, napi kapcsolattartás a külföldi társterületekkel
  • treasury termékfejlesztés támogatása

Akit keresünk:

  • pénzügyi/informatikai/műszaki egyetemi végzettséggel rendelkezik
  • érdeklődik a pénzügyi piacok iránt
  • az informatikai tudását gyakorlatban is képes és szereti használni
  • aktív angol nyelvismerete van
  • elemző és problémamegoldó
  • jó kapcsolatteremtő, kommunikatív és kooperatív

Amit előnynek tartunk:

  • pénzügyi szektorban, piacikockázat-kezelésen és/vagy treasury front/mid office és/vagy eszköz-forrás menedzsment és/vagy alapkezelés területén szerzett munkatapasztalat
  • PRMIA / FRM / CFA vizsga
  • Python, MATLAB, SQL, Power BI, Tableau, Kondor+ ismeret
  • Bloomberg gyakorlott használata

Amit kínálunk:

  • fiatal, dinamikus csapat
  • kihívásokkal teli munkanap
  • tervezhető munkaidő
  • vonzó juttatási csomag
  • stabil tulajdonosi háttér
  • lehetőség anyabanki megoldások fejlesztésére aktív tőkepiaci tevékenységhez