Pénzügyi modellezési tanácsadó

Dátum:  2024. szept. 1.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bankcsoport

Pénzügyi modellezési tanácsadó – munkakörbe keres kollégát

Keressük leendő kollégánkat támogató és jó hangulatú csapatunkba, tőkeszámítási modellek, illetve IFRS9 és stressz teszt folyamatokkal kapcsolatos paraméterbecslések fejlesztésére

Az osztály profilja: Az Osztály lelkes, problémamegoldó attitűddel rendelkező csapattagot keres a Bankcsoport belső tőkemegfelelés értékelési folyamatával (ICAAP) foglalkozó csapatába.

Csapatunk felel a Bankcsoport belső tőkemegfelelés értékelési folyamatának (ICAAP) csoportszintű menedzseléséért, az egyes kockázatok (hitelkockázat, stratégiai kockázat, ingatlankockázat stb.) belső tőkemegfelelési modelljeinek fejlesztéséért.

Feladatok:

Akit keresünk:

  • Szakirányú felsőfokú végzettség (aktuárius, közgazdász, matematikus, fizikus végzettség előnyt jelent);
  • Aktív kommunikációs angol nyelvtudás szóban és írásban egyaránt
  • Statisztikai elemző, adatbázis-kezelő szoftverek magas szintű ismerete (Python, R, SAS Enterprise Miner/Guide, SQL)
  • Magas szintű elemzési képesség (összetett riportok, adattáblák értelmezése)
  • Jó analitikus készség, elemző és logikus gondolkodás, szintetizálási képesség;
  • Banki kockázatkezelési/modellezési területen szerzett legalább 3 év szakmai tapasztalat

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag
  • Hibrid munkavégzés
  • Folyamatos szakmai fejlődés: Risk Akadémián belül workshopokon, tréningeken való részvételi lehetőség

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.