Ország-, partner kockázatkezelési és elemzési tanácsadó

Dátum:  2024. máj. 6.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

A

Kockázatkezelési Divízió

Ország-, Partner Kockázatok Osztálya

munkatársat keres

munkakör betöltésére.

 „Keressük leendő kollégánkat jó hangulatú, dinamikusan bővülő csapatunkba országok, illetve tőkepiaci intézmények kockázatainak kezelésére, illetve ezeken a területeken a Bankcsoport egészét érintő projektekben való részvételre.”

Feladatok:

  • Professzionális tőkepiaci szereplők (főként bankok) pénzügyi teljesítményének, illetve kockázatára ható külső tényezők elemzése
  • Makrogazdasági, politikai folyamatok, események nyomonkövetése, országkockázati elemzések készítése
  • Limitelőterjesztések készítése, javaslattétel kockázatvállalásokra
  • Treasury tevékenység partnerkockázati monitoringja, az alkalmazott eljárások, riportok módszertani fejlesztése, illetve gyakorlati bevezetése
  • A kitettségek értékelésére alkalmazott eljárások, belső minősítések módszertani fejlesztése, szabályozói elvárások átültetése a banki folyamatokba
  • Önálló kapcsolattartás társterületekkel, illetve külföldi leánybankokkal, az anyabanki sztenderdek helyi bevezetésének, alkalmazásának támogatása, ellenőrzése
  • A szakterület működését támogató rendszer üzemeltetésében, illetve a terület igényeihez kapcsolódó fejlesztésekben való közreműködés.

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági, pénzügyi végzettség
  • Pénzügyi intézményben szerzett min. 5 éves tapasztalat, preferáltan kockázatkezelési területen
  • Pénzügyi piacok, termékek, illetve azok szabályozási hátterének ismerete
  • Legalább középfokú, írásban és szóban egyaránt aktív angol nyelvtudás
  • Számítógépes felhasználói ismeretek (MS Office, Excel programozás, prezentációk készítése)
  • Képesség komplex feladatok önálló elvégzésére

Amit előnynek tartunk:

  • Treasury front- vagy háttérterületen szerzett tapasztalat
  • Európai, illetve magyar szabályozási környezet ismerete a banki kockázatkezelés, értékvesztés képzés, illetve tőkemegfelelés számítás területén
  • Tapasztalat vezetői riportok készítésében
  • Programozási nyelvekben való jártasság (elsősorban Python) illetve adatbázis lekérdezések (SQL) ismerete

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag
  • Folyamatosan fejlődő és innovatív munkakör
  • Hibrid munkavégzés – lehetőség otthoni munkavégzésre

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.