Betöltés...

Állásajánlat megosztása

NoSQL Adatbázis Üzemeltető

Dátum : 2022.01.13.

Hely: Budapest, BU, HU, 1023

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Feladatok:

  • Nyílt forráskódú NoSQL adatbázis kezelő(Apache Kafka, Cassandra), illetve change data capture szoftverekkel kapcsolatos üzemeltetési feladatok ellátása.
  • Implementálás elosztott környezetben.
  • Környezetek frissítése, patch-elés, migrációs feladatok ellátása.
  • Mentések kezelése, implementálása, ellenőzése.
  • Magas rendelkezésre állás biztosítása.
  • Hibák elhárítása, monitoring.
  • Proaktív üzemeltetési feladatok (hangolás, kapacitáskövetés és -tervezés).
  • Indexek kezelése, adatbázis konzisztencia ellenőzése, replikáció biztosítása.
  • Operatív feladatok ellátása.
  • Üzemeltetési tesztelésben való részvétel.
  • Fejlesztő és az üzemeltetési társterületek munkájának támogatása.

Elvárások:

  •  Szakirányú (IT) felsőfokú végzettség/ egyenértékű szakmai tapasztalat.
  •  Nyílt forráskódú szoftverekkel szerzett szélesebb körű IT üzemeltetési tapasztalat (Unix és Linux operációs rendszerek / SQL és NoSQL adatbázisok / Redis / Zookeper / change data capture technológiák).
  •  Analitikus gondolkodás, jó probléma megoldó készség.
  •  Kommunikációképes angol nyelvtudás
  •  Tanulási hajlandóság, érdeklődés az új technológiák iránt.
  •  Készenléti rendszerben való munkavégzés vállalása, incidens menedzsment, probléma menedzsment folyamatokban való részvétel.

Amit előnynek tartunk:

  •  Apache Kafka, Cassandra üzemeltetési tapasztalat.
  •  NoSQL best practices & NoSQL data modeling ismeretek.
  •  Interperszonális készségek
  •  Önálló probléma megoldási készség
  •  Nagyvállalati környezetben szerzett gyakorlat.
  •  Pénzintézeti területen szerzett tapasztalat.

Amit kínálunk:

  •  Stabil hátterű piacvezető nemzetközileg elismert vállalat csoport.
  •  Biztos, hosszútávú munkalehetőség, szakmai jövőkép biztosítása.
  •  Támogató, segítő munkahelyi légkör.
  •  Kiemelkedő juttatási csomag.
  •  Magyarországon egyedülálló és innovatív projektekben való részvétel.
  •  Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok.
  •  Rendszeres Home Office lehetőség.

Munkavégzés helye: Budapest, II. kerület.