Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Nagyvállalati Ügyfélkapcsolati Csoportvezető

Dátum : 2021.09.05.

Hely: Budapest, BU, HU, 1051

A Nagyvállalati Főosztály elsődleges törekvése a meglévő ügyfélportfolió professzionális kiszolgálása és tudatos stratégia mentén történő bővítése állományi és minőségi szempontból egyaránt. A korábbi években megkezdett szervezetfejlesztés következő lépéseként a Főosztályon belül kialakításra kerül egy csoport, amely főképp nemzetközi színtéren működő energetikai és telekommunikációs tevékenységet végző ügyfelek kiszolgálását hivatott ellátni. A létrejövő csoporttal kapcsolatos fő elvárások:
-    bankcsoport szintű ügyfélcsoport limitek mentén történő finanszírozások megvalósítása, limitgazdai feladatok ellátása;
-    célzott ügyfélkörben ügyfélakvizíciós stratégia mentén történő tudatos kapcsolatépítés;
-    a bankcsoporti szinergiák keresése és kihasználása, oly módon, hogy az üzleti érték nemcsak anyabanki, hanem belföldi és külföldi leánybanki szinten is megmutatkozzon.

Főbb munkaköri feladatok:
•    Magyar és nemzetközi háttérrel rendelkező nagyvállalati ügyfelek bankcsoporti szintű igényeinek kiszolgálása, egyedi igényekhez igazodó hitelezési megoldások kidolgozása;
•    Ügyfélakvizíciós stratégia kialakításában történő részvétel és annak tudatos végrehajtása, végrehajtatása;
•    Ajánlatok, tenderek, előterjesztések készítésében történő aktív szerepvállalás, azok szakmai irányítása és folyamatos felülvizsgálata, ügyletek képviselete bizottsági üléseken (angol és magyar nyelven egyaránt);
•    Aktív részvétel ügyféltárgyalásokon, házon belüli egyeztetéseken;
•    Operatív munkavégzés koordinálása, kollégák (4-6 fő) napi munkavégzésének támogatása;

Végzettség és tapasztalat:
•    Vezetői gyakorlat;
•    Kapcsolattartói/finanszírozói munkakörben szerzett minimum 5 éves szakmai tapasztalat;
•    Egyetemi végzettség; tárgyalási szintű angol nyelvtudás;
•    Banki termékek, technikák, biztosítékok és azok alkalmazási lehetőségeinek magas szintű ismerete;
•    Gazdálkodáselemzésben (mérleg, eredménykimutatás, cash flow) és tervelemzésben vagy pénzügyi modellezésben való jártasság előnyt jelent;
•    Energetikai szegmens kiszolgálásában, ESG-ben, Zöld Finanszírozásban, kötvénykibocsátásban, strukturált finanszírozásban szerzett tapasztalat előny

Alapvető kompetenciák
•    Stakeholder management;
•    Aktív, proaktív, üzleti szemléletű személyiség;
•    Csapatmunka, jó kommunikációs készség;
•    Kiemelkedő problémamegoldó képesség, kreativitás;
•    Komplex, szisztematikus gondolkodásmód;
•    Pontos, precíz munkavégzés

Amit ajánlunk:
•    Szakmai fejlődési lehetőség, online képzések
•    Versenyképes jövedelem, béren kívüli juttatások
•    Kulturált munkakörnyezet; távoli munkavégzési lehetőség

Munkavégzés: Budapest V. Bajcsy-Zsilinszky út 24.