Middle office szakértő

Dátum:  2024. ápr. 13.
Hely:

Budapest, HU, 1051

Az OTP Bank Nyrt. Likviditás Irányítási és Tőkepiaci Támogató Főosztálya
Szenior szakértő munkatársat keres.

Az OTP Bank Nyrt. Eszköz-Forrás Menedzsment Igazgatóság (ALM) Likviditás Irányítási és Tőkepiaci Támogató Főosztálya likviditás irányítási területére munkatársat keres. A Likviditás Irányítási és Tőkepiaci Támogató Főosztály felelős többek között a Csoport likviditás menedzsmentjének az irányításáért, a likviditási tartalékok előrejelzéséért, valamint a Markets területek eredményméréséért, a derivatív és értékpapír ügyletek valós értékeléséért, a nostro számlák kezeléséért, illetve a derivatív ügyletekre vonatkozó szabályozói riport követelményeknek való megfelelésért.

Terület főbb feladatai:

•    Likviditási mutatók előrejelzései, az üzletági hatások elemzése
•    Együttműködés a többi ALM területtel (mérlegmenedzsment, risk)
•    Folyamatos kapcsolattartás a hazai Markets üzletkötőkkel, munkájuk támogatása
•    A forint és deviza likviditási pozíció napi szintű meghatározása, a forint és deviza nostro számlák egyeztetése, azokon a megfelelő fedezet biztosítása
•    Hónap végén a kötelező tartaléknak való megfelelés biztosítása
•    Részvétel a rendszer- és a termékfejlesztési folyamatokban és tesztelésekben
•    Banki szintű projektekben való részvétel

Elvárások:

•    Hatékony munkavégzés rövid határidők betartásával
•    Erős problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás
•    Jó együttműködési és kommunikációs készség
•    Önállóság, proaktívitás, folyamatos tanulni akarás
•    Angol nyelv ismerete
•    Pályakezdők és tapasztaltabb kollegák jelentkezését egyaránt várjuk

Előnyt jelent:
Hasonló (ALM, Likviditás menedzsment) vagy akár egyéb banki területen szerzett tapasztalat
Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség

Amit kínálunk:

•    12 országban működő Bankcsoport anyabankjaként Magyarországon egyedülálló tapasztalatszerzési, szakmai fejlődési  lehetőség
•    Aktív együttműködés külföldi leányvállalati kollégákkal
•    Változatos, lendületes munkavégzés egy támogató csapat tagjaként
•    Hibrid, azaz otthoni és munkahelyi munkavégzés lehetősége, az otthoni munkavégzéshez szükséges eszközök biztosítása
•    Versenyképes fizetés, vonzó juttatási csomag
•    Munkáltatói támogatás a life-long learning-ben

Munkavégzés helye: V. kerület