Betöltés...

Állásajánlat megosztása

Middle Office szakértő

Dátum : 2021.11.22.

Hely: Budapest, BU, HU, 1051

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Middle Office munkatárs

Az OTP Bank Nyrt. Eszköz-Forrás Menedzsment Igazgatóság (ALM) Middle Office Főosztálya munkatársakat keres. A Middle Office Főosztály felelős többek között a Markets területek eredményméréséért, a derivatív és értékpapír ügyletek valós értékeléséért, a nostro számlák kezeléséért, illetve a derivatív ügyletekre vonatkozó szabályozói követelményeknek való megfelelésért.

Terület főbb feladatai:

    Markets területek árbevételének és költségeinek a mérése és riportolása
    Az eredménymérési módszertan és riportolási lehetőségek folyamatos fejlesztése
    A Markets területek eredményméréséhez szükséges piaci adatok biztosítása, mentése és folyamatos monitoringja
    Operatív likviditásmenedzsment keretében a deviza és forint likviditási pozíció meghatározása, valamint a kötelező tartaléknak való megfelelés biztosítása
    EMIR, MiFID, SFTR követelményeknek való megfelelés biztosítása
    ISDA/CSA megállapodásokkal kapcsolatos kalkulációs és egyeztetési feladatok ellátása
    Aktív támogatás a külföldi leányvállalati Middle Office területek számára, munkájuk folyamatos koordinálása

Elvárások:

    Statisztikai és Excel modellezési ismeretek
    Hatékony munkavégzés rövid határidők betartásával
    Erős problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás
    Önállóság, proaktívitás, folyamatos tanulni akarás
    Angol nyelv magabiztos ismerete
    Pályakezdők és tapasztaltabb kollegák jelentkezését egyaránt várjuk

Előnyt jelent:

    Hasonló (Middle Office, ALM, Treasury, Kontrolling) vagy egyéb banki területen szerzett tapasztalat
    Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség (Pénzügy, Befektetés-elemzés szakirány további előny)

Amit kínálunk:

    11 országban működő Bankcsoport anyabankjaként Magyarországon egyedülálló tapasztalatszerzési, szakmai fejlődési  lehetőség
    Aktív együttműködés külföldi leányvállalati kollégákkal
    Változatos, lendületes munkavégzés egy fiatal csapat tagjaként
    Versenyképes fizetés, vonzó juttatási csomag
    Munkáltatói támogatás a life-long learning-ben