Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Middle Office szakértő

Dátum : 2021.02.09.

Hely: Budapest, BU, HU, 1051

Az OTP Bank Nyrt. Eszköz-Forrás Menedzsment Igazgatóság (ALM) Middle Office Főosztálya munkatársat keres. A Middle Office Főosztály felelős többek között a Treasury eredményméréséért, a derivatív és értékpapír ügyletek valós értékeléséért, a nostro számlák kezeléséért, illetve a derivatív ügyletekre vonatkozó szabályozói követelményeknek való megfelelésért.

A meghirdetett pozíció főbb feladatai:

    Operatív likviditásmenedzsment keretében a deviza és forint likviditási pozíció meghatározása, és napi többszöri továbbítása a Pénzpiaci üzletkötők részére
    A kötelező tartaléknak való megfelelés biztosítása
    Szabályozói riportok elkészítése
    Deviza nostro számlák egyeztetése, azokon a megfelelő fedezet biztosítása, valamint a számlaegyenlegek elvárt szinten való tartása
    Az azonnali fizetési rendszerhez kapcsolódóan, a fizetési forgalom zavartalanságának biztosítása
    Aktív támogatás a magyar és a külföldi leányvállalati társterületek kollégái számára

Elvárások:

    Hatékony munkavégzés rövid határidők betartásával
    Erős problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás
    Önállóság, proaktívitás, folyamatos tanulni akarás
    Nyitottság, jó kommunikációs készség
    Angol nyelv magabiztos ismerete
    Pályakezdők és tapasztaltabb kollegák jelentkezését egyaránt várjuk

Előnyt jelent:

    Hasonló (nostro menedzsment, Middle Office, ALM, Treasury, Kontrolling) vagy egyéb banki területen szerzett tapasztalat
    Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség

Amit kínálunk:

    11 országban működő Bankcsoport anyabankjaként Magyarországon egyedülálló tapasztalatszerzési, szakmai fejlődési  lehetőség
    Aktív együttműködés anyabanki és külföldi leányvállalati kollégákkal, számos banki szervezeti egység munkájának megismerési lehetősége
    Változatos, lendületes munkavégzés
    Versenyképes fizetés, vonzó juttatási csomag
    Munkáltatói támogatás a life-long learning-ben