Middle Office szakértő

Dátum : 2022.11.25.

Hely: Budapest, BU, HU, 1051

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Middle Office munkatárs – nostro menedzsment

Az OTP Bank Nyrt. Eszköz-Forrás Menedzsment Igazgatóság (ALM) Middle Office Főosztálya munkatársakat keres. A Middle Office Főosztály felelős többek között a Markets területek eredményméréséért, a derivatív és értékpapír ügyletek valós értékeléséért, a nostro számlák kezeléséért, illetve a derivatív ügyletekre vonatkozó szabályozói riport követelményeknek való megfelelésért.

Terület főbb feladatai:

    A forint és deviza likviditási pozíció napi szintű meghatározása, a forint és deviza nostro számlák egyeztetése, azokon a megfelelő fedezet biztosítása
    Hónap végén a kötelező tartaléknak való megfelelés biztosítása
    Az azonnali fizetési rendszerhez kapcsolódóan a fizetési forgalom zavartalanságának biztosítása
    Részvétel a rendszer- és a termékfejlesztési folyamatokban és tesztelésekben
    Banki szintű projektekben való részvétel (pl. TARGET2 konszolidáció, CBPR+)
    Folyamatos kapcsolattartás a hazai Markets üzletkötőkkel, munkájuk támogatása

Elvárások:

    Hatékony munkavégzés rövid határidők betartásával
    Erős problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás
    Jó együttműködési és kommunikációs készség
    Önállóság, proaktívitás, folyamatos tanulni akarás
    Angol nyelv ismerete
    Pályakezdők és tapasztaltabb kollegák jelentkezését egyaránt várjuk

Előnyt jelent:

    Hasonló (Middle Office, Back Office) vagy akár egyéb banki területen szerzett tapasztalat
    Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség

Amit kínálunk:

    11 országban működő Bankcsoport anyabankjaként Magyarországon egyedülálló tapasztalatszerzési, szakmai fejlődési  lehetőség
    Aktív együttműködés külföldi leányvállalati kollégákkal
    Változatos, lendületes munkavégzés egy támogató csapat tagjaként
    Hibrid, azaz otthoni és munkahelyi munkavégzés lehetősége, az otthoni munkavégzéshez szükséges eszközök biztosítása
    Versenyképes fizetés, vonzó juttatási csomag
    Munkáltatói támogatás a life-long learning-ben