Állásajánlat megosztása

Tesztelési szakértő (DBT)

Dátum : 2022.05.05.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Az OTP Bank Magyarországon a hitelintézetek közül elsőként bevezette az agilis szervezeti modellt, amelyben Tribe-ok, Squad-ok és Chapter-ek váltották le a korábbi igazgatóságokat, a rövidebb fejlesztési idő és nagyobb munkavállalói elégedettség elérése érdekében.

Az agilis munkamódszer negyedéves időszakokban gondolkozik, minden egyes squad (csapat) munkája nagyon alaposan meg van tervezve, így gyakorlatilag a kéthetes sprintekben van meg az önállósága a dolgozóknak. Az agilis szervezetben sokkal nagyobb jelentősége van a csapatmunkának, mint az eddigiekben. Nagyon erős kollaborációra van szükség és transzparens működésre. Az új agilis működésben automatizált tesztelési szakértők is tagjai a squad-oknak.

Ha Te olyan bankban szeretnél dolgozni, ahol a fentiek számodra fontosak, akkor gyere és csatlakozz csapatunkhoz!

Feladatok:
•    teszteset készítés specifikáció alapján,
•    manuális tesztelés, lehetőség automatizálásra,
•    teszt eredmények validálása,
•    teszt forgatókönyvek összeállítása,
•    együttműködés fejlesztőkkel, termékgazdákkal, szupporttal.
•    teszteléshez szükséges tesztadatok beszerzése, kommunikáció a társterületekkel

Elvárások:
•    minimum 1-3 év releváns szakmai tapasztalat,
•    hatékony problémamegoldó képesség,
•    tervezési és dokumentálási készség,
•    rendszerszemléletet, proaktivitást, precizitás,
•    tesztelési technikák ismerete (black-box, white-box, határérték elemzés…)
•    API tesztelésben szerzett tapasztalat (Soapui, ReadyAPI, Postman)
•    angol nyelvismeret: dokumentációolvasás, megértés, esetleg teszteset írása angolul

Előnyt jelent:
•    ISTQB CTFL
•    Agilis működésben szerzett tapsztalat
•    Hasonló IT területén szerzett releváns szakmai tapasztalat (bank, biztosító),
•    CI eszközök ismeret (pl. Jenkins),
•    Git ismeret
•    webes technológiák ismerete: HTTP, REST, SOAP, HTML, Javascript, XML, JSON,
•    Jmeter ismeret
•    Mobil alkalmazások tesztelésben szerzett tapasztalt

Amit kínálunk:
•    Professzionális munkakörnyezet
•    Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok
•    Fiatalos, támogató csapat és jó hangulatú, színvonalas munkakörnyezet
•    Stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
•    Fejlődő és innovatív vállalati háttér
•    Támogató, segítő munkahelyi légkör