Makrogazdasági és piacelemzések szakértő

Dátum:  2024. ápr. 3.
Hely:

Budapest, HU, 1051

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Elemzési központ főosztálya
munkakör betöltésére munkatársat keres

Feladatok:
AZ OTP Bank Elemzési Központjának tagjaként:
•    Makrogazdasági és bankrendszeri elemzések és előrejelzések készítése,
•    Közreműködés a Bankcsoport stratégiai tervének kialakításában,
•    Részvétel egyedi stratégiai, tervezési, elemzési és döntés-előkészítési feladatok elvégzésében, pénzügyi modellezésében,
•    A Bankcsoport felsővezetői részére előadás, prezentáció javaslatok készítése.

Akit keresünk:
•    Közgazdasági egyetemi – pénzügyi, makróelemzői, befektetés-elemzői - végzettség,
•    Minimum 1-2 év tapasztalattal rendelkezik makrogazdasági elemzésben, előrejelzésben, modellezésben, ökonometriai vizsgálatok végzésében,
•    Számközpontúság, jó logikai készséggel rendelkezik,
•    Közgazdasági egyetemi végzettséggel rendelkezik,
•    Tárgyalási szinten kommunikál angolul.

Amit előnynek tartunk:
•    Pénzügyi, bankszakmai ismeret
•    Külföldi tanulmányok és/vagy munkatapasztalat
•    EViews, MATLAB, R, visual basic, excel makro ismerete
•    Szláv nyelvismeret

Amit kínálunk:
•    Izgalmas, kihívást jelentő munka – közvetlenül a Bank felső vezetése részére történő munkavégzés – Kelet-Közép-Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
•    Szakmai fejlődés lehetősége
•    Összetartó, jó közösség
•    Rugalmas munkaidő, heti két nap home-office lehetőség