Állásajánlat megosztása

Hitelmonitoring szakértő

Dátum : 2019.08.21.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

AZ OTP BANK NYRT. Hitelmonitoring, Hitelellenőrzési és Speciális Ügykezelési Igazgatósága pályázatot hirdet

Hitelmonitoring szakértői munkakör betöltésére

Az OTP Bank NYrt Hitelmonitoring, Hitelellenőrzési és Speciális Ügykezelési Igazgatósága munkatársat keres hitelmonitoring szakértői munkakör ellátására.

Feladatok:

  • A vállalati ügyfélportfolió folyamatos nyomon követése, problémás ügyletek beazonosítása, javaslattétel a kezelési stratégiára;
  • Ügyfélminősítések validációja, rendszeres és rendkívüli monitoring-/ ügyletminősítések elvégzése;
  • Üzleti terület támogatása a figyelmeztető jelek, illetve a potenciálisan problémás, vagy problémás ügyfelek kiszűrésében; ehhez kapcsolódóan problémás ügyfelek kiszűrését támogató megoldások kidolgozása és rendszeres felülvizsgálata, módosítása;
  • Kapcsolattartás társterületekkel a hitelezési folyamat során illetékesség szerint felmerülő feladatok tekintetében;
  • Soft behajtási (hátralékkezelési) tevékenység való részvétel, közreműködő szereplőkkel folyamatos kapcsolattartás, szakmai támogatás nyújtása;
  • Részvétel IT fejlesztési projektekben (hitelezési folyamat, monitoring, előterjesztési formátumok, stb.);
  • Vezetői riportokkészítése, képviselete, havi dashboard működtetése;
  • Prezentációk készítése és előadása.

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági vagy pénzügyi végzettség;
  • Pénzintézetnél vállalati hitelelemzői, kockázatelemzői/kockázatkezelői vagy behajtási területen szerzett legalább 3 éves gyakorlat;
  • Angol középfokú nyelvismeret írásban és szóban egyaránt;
  • Felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (MsOffice, BI szoftverek ismerete);
  • Hatékony önálló munkavégzés, megoldásorientált, proaktív hozzáállás;
  • Jó elemzési és kommunikációs készség;
  • Kreativitás, fejlődőképesség, komplex gondolkodásmód;
  • Precíz munkavégzés, terhelhetőség.

Előny:

  • Egyes iparágak alapos ismerete, ágazati elemzések készítésében szerzett szakmai tapasztalat;
  • Jogi másoddiploma;
  • Rendszerfejlesztésben, projektszervezésben szerzett tapasztalat;
  • Magas szintű, haladó excel ismeretek;
  • Azonnali munkakezdés.

Amit kínálunk:

  • Változatos szakmai kihívások, fejlődési lehetősséggel;
  • Stabil hátterű magyar pénzintézetnél magas színvonalú szakmai környezet;
  • Versenyképes jövedelem és juttatási csomag;
  • Jó hangulatú, dinamikus csapat.