Állásajánlat megosztása

Leánybanki hitelmonitoring szenior szakértő

Dátum : 2019.08.21.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

 AZ OTP BANK NYRT.
Hitelmonitoring, Hitelellenőrzési és Speciális Ügykezelési Igazgatósága

pályázatot hirdet

leánybanki hitelmonitoring szakértői munkakör betöltésére

Feladatok:

  • A leánybanki corporate kockázatvállalások folyamatos nyomonkövetése és rendszeres elemzése, a watchlist és NPL állományok és másodlagos kontrollja.
  • Hitelmonitoring tevékenység bankcsoporti módszertani irányelveinek kidolgozása és rendszeres felülvizsgálata. A leánybankok által kialakított szervezeti, eljárási szabályozás kontrollja.
  • Bankátvilágítási- és integrációs projektek corporate credit risk oldali összefogása, a corporate credit risk funkciók review-ja, csoportszintű jó gyakorlatok kiterjesztése
  • Részvétel corporate loan review-kban
  • Felsővezetői riportok készítése, dashboardok kialakítása és üzemeltetése.
  • Prezentációk készítése és előadása, illetve workshopok szervezése, lebonyolítása.

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági vagy pénzügyi végzettség;
  • Pénzintézetnél vállalati hitelelemzői, kockázatelemzői/kockázatkezelői vagy behajtási területen szerzett legalább 3 éves gyakorlat;
  • Angol középfokú nyelvismeret írásban és szóban egyaránt;
  • Felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (MsOffice, BI szoftverek ismerete);
  • Hatékony önálló munkavégzés, megoldásorientált, proaktív hozzáállás;
  • Jó elemzési és kommunikációs készség;
  • Kreativitás, fejlődőképesség, komplex gondolkodásmód;
  • Precíz munkavégzés, terhelhetőség.
  • Utazás: 10%

Előny:

  • Rendszerfejlesztésben, ill. projektszervezésben szerzett tapasztalat
  • Orosz, szerb, ukrán, román, bolgár, szlovák, horvát nyelvek valamelyikének magas szintű ismerete
  • Részvétel bankátvilágítási folyamatokban, bank integrációs projektekben.
  • Magas szintű, haladó excel ismeretek;
  • azonnali munkakezdés

Amit kínálunk:

  • Változatos szakmai kihívások, fejlődési lehetősséggel;
  • Stabil hátterű magyar pénzintézetnél magas színvonalú szakmai környezet;
  • Versenyképes jövedelem és juttatási csomag;
  • Jó hangulatú, dinamikus csapat.