Lakossági hitelkockázati elemző

Dátum:  2024. ápr. 20.

A munkakör célja:

Lakossági hitelportfolió minőségének és kockázatkezelési folyamatoknak elemzése a magyarországi operációt érintően.

Feladatok:

  • A bank hitelezési folyamatait érintő - hitel termékek, bírálati folyamatok, aktuális gazdasági/szabályozói környezet - ismeretek megszerzése
  • Hitelportfolió minőségének folyamatos nyomonkövetése és kontrolljának fejlesztése: a meglévő BI riportok bővítésének és újak kialakításának támogatása
  • Kockázatosság vagy ügyfél viselkedés szempontjából figyelendő új csoportok feltérképezése
  • Módosítási javaslatok csapaton belüli, társterületekkel való egyeztetése majd döntési fórumon való prezentálása
  • Felmerülő kockázatkezelési és üzleti döntések elemzésekkel támogatása
  • Részvétel a termékek kockázati paramétereinek és folyamatainak kialakításában és rendszeres visszamérésében
  • Adatpiac mély ismerete és elemzési szempontból releváns adatkörökkel bővítésének specifikációja
  • PL/SQL, Excel, Power BI és SAS/Phyton, mint eszköz napi szintű használata
  • Csoporton belüli és társterületek irányából érkező igények összefogása, leegyeztetése IT oldallal és nyomonkövetése a fejlesztéseknek

Követelmények:

  • Adatbázis – kezelő programozási tudás (SQL)
  • Magas szintű gyakorlat Excelben és PowerPointban
  • Jó analitikus készség, alapszintű statisztikai ismeretek
  • Egyetemi vagy főiskolai végzettség (Pénzügyi, gazdasági, matematikai vagy informatikai területen)
  • Releváns hitelezést érintő jogszabályok ismerete
  • Angol nyelvismeret
  • Önálló és proaktív munkavégzés

Előnyők:

  • Portfolióelemzésben és kockázatkezelési területen szerzett legalább 1-3 éves tapasztalat
  • Más programozási nyelvek, adatbázis-kezelő és modellezési programok ismerete (SAS, Python, R)
  • Üzleti riport fejlesztő program ismerete (Power BI)

Amit kínálunk:

  • Stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg is elismert vállalatcsoport
  • Szakmai fejlődést biztosító lehetőségek: képzések, tréningek
  • Hosszútávú, stabil munkalehetőség, szakmai karrierút biztosítása
  • Versenyképes jövedelem és széleskörű juttatási csomag
  • Inspiráló munkakörnyezet