Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Kockázatkezelési szakértő

Dátum : 2021.02.11.

Hely: Budapest, PE, HU, 1131

Az OTP Csoport Kelet-Közép-Európa meghatározó bankcsoportja. Tizenkét országban, több mint 19 millió ügyfelet szolgálunk ki modern eszközökkel, a pénzügyi termékek széles palettájával. Európában is egyedülálló sikereinket a régióban található központunknak és 70 éves múltunknak köszönthetjük: jól értjük ügyfeleink igényeit, nyitottak vagyunk az innovációra, fejlődésünket a kiszámítható, stabil működés határozza meg. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerekben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Központi mikro- és kisvállalkozói hitelkockázat-kezelési területre keresünk

kockázatkezelési szakértőt

A munkakör célja:

Az OTP Bankcsoport hitelkockázat-kezelési tevékenységének fejlesztése.

Feladatok:

  • részvétel a Bankcsoporti szintű hitelkockázat-kezelési szabályrendszer kialakításában és működtetésében;
  • a hitelkockázat-kezeléshez kapcsolódó jogszabályi és felügyeleti elvárásoknak való megfelelés biztosítása;
  • részvétel a csoportszintű kockázatkezelési politika kidolgozásában, a bankcsoporttagok hitelezési politikájának kialakításában;
  • felsővezetői döntéshozatal aktív támogatása a szakterületet érintő kérdésekben;
  • mikro- és kisvállalkozói finanszírozással kapcsolatos kockázatok beazonosítása, kezelése, a bírálati folyamat menedzselése és a termékek hitelkockázati feltételrendszerének kialakítása;
  • a mikro- és kisvállalkozói portfolió minőségének előrejelzése, kockázati limitek és indikátorok megfogalmazása;
  • részvétel a szakterület hazai és nemzetközi kommunikációjában: termékek, folyamatok jóváhagyása, kockázatkezelési legjobb gyakorlatok megvalósítása, stratégiai döntések előkészítése, véleményezése;
  • részvétel a szakterületet érintő projektekben.

Elvárások:

  • felsőfokú szakirányú (egyetemi-főiskolai) végzettség
  • vállalati hitelezési és üzleti folyamatok ismerete
  • jó analitikai képességek, rendszerszemlélet,
  • kreativitás, kezdeményezőkészség, precíz önálló munkavégzés
  • MS felhasználói és prezentációs technikai ismeretek
  • tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • magabiztos kommunikáció magyar és angol nyelven

Előnyök:

  • hasonló munkakörben szerzett tapasztalat
  • portfolióelemzési ismeretek
  • jártasság elméleti vállalati pénzügyi modellezésben és kockázatelemzésben

Amit kínálunk:

  • versenyképes kompenzációs és cafeteria rendszer
  • személyre szabott fejlesztési lehetőségek
  • nemzetközi kitekintés
  • dinamikus, eredményorientált, a folyamatos fejlődést támogató munkahelyi környezet