Kockázatkezelési ESG koordinátor

Dátum:  2024. szept. 2.

A munkakör célja:

Koordinálni a kockázatkezelési területen az ESG szempontok beépítését és módszertanok kialakítását, gyakorlati megvalósítását bankcsoporti szinten.

Feladatok:

  • Az ESG kérdések divíziószintű koordinációja, a divíziós ESG Risk Fórum üzemeltetése
  • ESG kockázatkezelési stratégia és rendszer kiépítésének, kialakításának ösztönzése, koordinálása banki és bankcsoporti szinten
  • Fenntarthatósági KPI-ok meghatározásának, nyomonkövetéséhez szükséges folyamat kialakításának koordinálása
  • A fenntarthatósági jelentéshez szükséges kockázatkezelési inputok elkészítésének koordinálása
  • A szervezet ESG-vel kapcsolatos tudatosságának fejlesztése
  • Az ESG-vel kapcsolatos kockázatkezelési feladatok csoport szintű koordinációja
  • Együttműködés más banki területekkel ESG kérdésben
  • Jogszabályi, felügyeleti környezet nyomonkövetése; jogszabályi változások, felügyeleti elvárások implementálásának nyomonkövetése, összefoglalók készítése döntéselőkészítés céljából
  • ESG kockázatok kezelési módszertanának nyomon követése, magyar és nemzetközi módszerek és adatok elemzése, feldolgozása, legjobb gyakorlatok összegyűjtése, azok alapján fejlesztési javaslatok kidolgozása
  • A csoportszintű Kockázati Stratégia, illetve a csoportszintű standardok, például a kockázatirányítási standardok, a hitelkockázati standardok, a kockázati étvágy keretrendszer és a kockázati kontroll keretrendszer fejlesztésének, karbantartásának és megvalósításának koordinálása
  • A csoportszintű kockázat azonosítási és értékelési folyamatok, a kockázati taxonómia és kockázati leltár frissítésének, valamint a csoportszintű kockázati étvágy nyilatkozat kidolgozásának és nyomon követésének koordinálása, illetve negyedéves jelentések készítése a felsővezetés számára

Elvárások:

  • Felsőfokú végzettség pénzügy, közgazdaságtan, környezetmérnöki vagy hasonló területeken
  • Legalább 4-5 év tapasztalat banki fenntarthatósági (ESG) és /vagy kockázatkezelési területen
  • Erős analitikai háttér, kockázatkezelési koncepciók megértésével
  • Erős projektmenedzsment készségek
  • Képesség jelentések írására és világos, pontos prezentációk készítésére, vezetői szintű anyagok elkészítéséhez szükséges Excel és PowerPoint ismeretek
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás

Előnyt jelent, ha az alábbi kompetenciákkal rendelkezel:

  • Stabil alapismeretek a fenntarthatósági (ESG) sztenderdek, elvárások terén (pl. EU Taxonómia, CSRD, közelgő ESRS, GHG Protokoll, EBA és ECB ESG és klímával kapcsolatos irányelvei, MNB zöld ajánlása)

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag
  • Folyamatosan fejlődő és innovatív munkakör
  • Hibrid munkavégzés
  • Lehetőség karrierépítésre és saját karrier formálására
  • Befogadó és barátságos légkör, kiváló csapatmunka
  • Folyamatos szakmai fejlődés: Risk Akadémián belül workshopokon, tréningeken való részvételi lehetőség

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12. és Babér utca 7.