Állásajánlat megosztása

Külföldi lakossági kockázatkezelési tanácsadó 1

Dátum : 2019.07.31.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Részletes leírás

A munkakör célja:

Lakossági underwriting és kockázatkezelési folyamatok fejlesztése kifejezetten a nemzetközi bankcsoportban

Feladatok:

  • A bankcsoport szintjén felmerülő hitel-kockázati faktorok feltérképezése, számszerűsítése;
  • Bankcsoporti szintű policy-k, guideline-ok kialakítása, egyeztetése, részvétel a bankcsoporti szintű hitelkockázat-kezelési szabályrendszer kialakításában és működtetésében;
  • Bankcsoporti szintű kockázatkezelési stratégia kidolgozása; a bankcsoporttagok hitelezési politikájának kialakítása;
  • Bankcsoporti lakossági termékek, folyamatok jóváhagyása, kockázatkezelési legjobb gyakorlatok azonosítása és közvetítése a csoporton belül, stratégiai döntések előkészítése, véleményezése;
  • A menedzselt szegmensek portfólió minőségének előrejelzése, kockázati limitek és indikátorok megfogalmazása; a kockázati indikátorok folyamatos monitoringja;
  • Aktív kapcsolattartás a bankcsoporttagokkal.

Elvárások

  • felsőfokú szakirányú (egyetemi-főiskolai) végzettség
  • lakossági kockázatkezelési munkakörben szerzett legalább 3 éves szakmai gyakorlat
  • aktív tárgyalóképes angol nyelvtudás mind írásban, mind szóban
  • lakossági hitelezési és üzleti folyamatok ismerete
  • jó analitikai képességek, rendszerszemlélet,
  • kreativitás, kezdeményezőkészség, nyitottság az új megoldásokra
  • precíz önálló munkavégzés
  • magas szintű MS felhasználói és prezentációs technikai ismeretek

Előnyök:

  • elemzési ismeretek
  • IT programozási ismeretek
  • lakossági hitelezés terén szerzett tapasztalat

Amit kínálunk:

  • versenyképes kompenzációs és cafeteria rendszer
  • személyre szabott fejlesztési lehetőségek
  • nemzetközi kitekintés
  • dinamikus, eredményorientált, a folyamatos fejlődést támogató munkahelyi környezet