Központosított hagyatékkezelési szakértő

Dátum:  2024. máj. 2.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt. Hagyatéki Ügyek Osztálya

Központosított hagyatékkezelési munkatárs

pozícióba keres precíz és segítőkész munkatársat.

Az osztály főbb feladatai közé tartozik az elhunyt ügyfeleink örököseinek hatékony, gyors és színvonalas kiszolgálása a számlakezelési feladatoktól az örökösödési eljárások megismeréséig.

Főbb feladatok:
• elhunyt ügyfeleink örököseinek hatékony, gyors és színvonalas kiszolgálása,
• hagyatéki ügyekkel kapcsolatos számlakezelési feladatok elvégzése,
• hagyatékátadó végzések értelmezése,
• örökösök részére kifizethető összeg meghatározása, utalása,
• levelezés örökösökkel,
• fiókkal való telefonos és írásbeli kapcsolattartás,
• bankon belüli és bankon kívüli hatósági adatszolgáltatási kötelezettségek elkészítése.

Akit keresünk:
• Önálló, gyors munkavégzést, magabiztos fellépést,
• Nagyfokú szakmai igényességet, precizitást, pontosságot,
• Nyitottságot a folyamatos tanulásra, új ismeretek elsajátítására,
• Teljesítményorientáltságot és felelősségvállalási képességet,
• Készséget az önálló és a csoportos munkavégzéshez,
• Word, Excel, magabiztos felhasználói szintű ismerete.

Előny:
• Hagyatéki ügyekben szerzett tapasztalat,
• Felsőfokú végzettség,
• OTP termék- és folyamatismeret,
• Angol és/vagy a német nyelv írásbeli ismerete,
• Kiváló írásbeli és szóbeli kommunikációs képesség.

Amit kínálunk:
• Az ország legnagyobb, dinamikusan fejlődő bankjában egy stabil, lendületes csapat tagja lehetsz,
• Támogató, emberközpontú vezetői légkör,
• Sokrétű, érdekes feladat,
• Stabil tulajdonosi háttér,
• Vonzó juttatási csomag, színvonalas és folyamatos szakmai fejlődési lehetőség.

Munkavégzés helye: Budapest XIII. kerület